Ultrazvuková liposukce lýtek VASER Lipo

Která žena by netoužila po štíhlých nohách, za kterými se otočí nejen pánové, ale i dámy se závistí v očích? Některým ženám dojem štíhlých nohou kazí pouze silná lýtka. Místo zoufání ve zkušebních kabinkách obchodů a doma před zrcadlem, stačí jednoduchý zákrok – liposukce. Nahromaděného tuku v oblasti lýtek se tak zbavíte rychle a trvale.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Nechte si poradit

Ať už pro liposukci pevně rozhodnuti jste, či nejste, pomůže vám předoperační konzultace. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ukažte mu, které partie vám jsou největším trnem v oku. Lékař vám na základě toho doporučí, zda by při modelaci vaší postavy odsál tuk jen z jedné oblasti, nebo kombinovaně ze dvou či tří partií.

Liposukce není všemocná

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. U žen jsou to často právě nohy – nejvíce pozadí, boky a stehna. Čím jsme starší, tím je náš metabolismus línější. Uloženého tuku přibývá. Zvláště bez rozumné životosprávy spolu se sedavým zaměstnáním.

Liposukce není metodou hubnutí, nýbrž tvarování postavy. Nenahrazuje dietu ani zdravý životní styl. Část práce tedy zůstane na vás, ale liposukce se stane vaším silným spojencem.

Těsně před operací

Termín operace je za dveřmi a vy už se pravděpodobně vidíte v krátké sukni nebo kraťasech. Ale ještě než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Klienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Skoro žádné jizvy

Odsátí tuku se při liposukci VASER Lipo provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a kanylou je lze díky tomu lépe odsát. Přístroj VASER Lipo minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. O kvalitě přístroje VASER Lipo ostatně svědčí i jeho schválení americkou institucí FDA (Food and Drug Administration). Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Celková nebo lokální?

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud se z určitého důvodu rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Dopřejte si klid

Ultrazvuková liposukce je pro pacienta méně náročná a proces rekonvalescence probíhá rychleji než u klasické liposukce. Přesto je krátce po zákroku nutný odpočinek a mohou se objevit drobné modřinky a podlitiny. Po týdnu klidového režimu se ale můžete pomalu vrátit k běžným činnostem. Sport a jiné fyzicky náročnější aktivity zvládnete zhruba 4-6 týdnů po zákroku.

 

Kompresivní prádlo – věrný společník

Až 6 týdnů po zákroku se neobejdete bez kompresivního prádla. Zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Pokud podstupujete liposukci v teplejším ročním období a bojíte se, že by se vám ve stahovacím prádle lýtka mohla potit, kupte si ještě jedno na střídání. Krátce po operaci musejí být rány stále v čistém.

Křivky se vyrýsují postupně

Po liposukci tělo nějakou dobu splaskává. Vysněné tvary možná v zrcadle neuvidíte hned po zmizení poslední modřiny, ale s trochou trpělivosti se jich brzy dočkáte.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Udržení dobré postavy není zadarmo

S počtem tukových buněk se rodíme. Předpoklady k většímu přibývání na váze tedy nezměníme. Podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme, se pak tukové buňky chovají. Liposukce sice umí tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Staré hříchy životosprávy proto zapomeňte nebo omezte pouze na sváteční příležitosti.

Po liposukci se tuk sice neukládá v ošetřených partiích, tělo ale neošálíme. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit. Nejlépe se znáte sami. Jíte, co chcete, a nepřiberete ani gram? Pak nemusíte nic zásadního měnit. Jestli ale na váze poznáte každých pár kalorií navíc, udržení vymodelované postavy bude vyžadovat vaši snahu. Sedavé zaměstnání kompenzujte pravidelným pohybem a zkuste upravit jídelníček.

Cena ultrazvukové liposukce lýtek VASER Lipo

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí

40 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.