Vyplnění lýtek vlastním tukem (Lipotransfer)

Jestli máte lýtka kost a kůže a rádi byste jim vkusně přidali na objemu, nemusíte znásobovat porce jídla ani trávit každý den v posilovně. Lipotransfer, tedy přenos vlastního tuku, umí nadělit přesně tam, kde matka příroda ve vašem případě šetřila. Zároveň je zaručen přirozený vzhled.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2–3 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Jaký můžu čekat výsledek?

Zdá se vám, že je lipotrasfer přesně to, co byste potřebovali? Pak se neváhejte objednat na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg. Proberete s ním, jaké množství tuku bude ve vašem případě vhodné aplikovat, a vše ostatní, co vás bude zajímat.

Pěkné nohy v sukni i kalhotách

Nejen v sukních, ale i v moderních kalhotách slim střihu odhalujete své nohy. Jestliže vám denně znovu a znovu ubírají na sebejistotě, je na čase s tím něco udělat. A není k tomu zapotřebí žádný složitý zákrok, ani cizorodá látka. Jen váš vlastní tuk.

 

 

Těsně před operací

Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve, EKG. Klienti ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřáky je to nutnost už od 50 let. Připravte se na to, že zákrok podstoupíte v celkové narkóze. Nemáte se čeho bát – zvládli to jiní, zvládnete to taky!

Co se děje pod rukama chirurga

Jedinečná metoda Pure Graft

Během lipotransferu dochází k přesunu tuku z jedné části těla do jiné. U velmi štíhlých klientů lze tuk odebrat z více míst. Vibrační liposukcí, po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality, se odsaje tuk z vybraných partií. Následně je nutné ho vyčistit.

Na klinice Aesthevita využívají uzavřenou metodu Pure Graft. Odsátý tuk při ní putuje přímo do čistících filtrů a nepřijde do styku se vzduchem. Čištění je velmi citlivou částí operace. Pokud by byl tuk čištěn nešetrnou metodou, znehodnotil by se. Důsledkem by pak bylo jeho rychlé vstřebávání a další nežádoucí jevy.

Jizvy neuvidíte

Do lýtek chirurg vyčištěný tuk aplikuje tenkou kanylou o průměru pouhých několik milimetrů. Po zákroku se tedy nemusíte obávat viditelných jizev, a to ani po opakovaném lipotransferu. Jizvičky zůstanou naprosto nepatrné.

Noc na klinice

Modelování lýtek vlastním tukem probíhá vždy v celkové narkóze. Po té je nutná krátká hospitalizace, takže počítejte s tím, že přespíte na klinice. Bude o vás skvěle postaráno a tělo dostane po operaci zasloužený odpočinek.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Klidový režim je základ

Lýtka se po zákroku hojí rychle. Vlastní tuk nepředstavuje pro tělo cizorodou zátěž, a tak nehrozí odmítavá reakce. Přesto je ale po zákroku bezpodmínečně nutný odpočinek. První týden se tedy maximálně šetřete. Otoky a modřiny budou postupně mizet během dvou až tří týdnů. Na sport a jinou fyzickou zátěž budete připraveni asi po 6 týdnech.

Prádlo, které hojí

Šest týdnů po zákroku se neobejdete bez kompresivního prádla. Zrovna přitažlivě si v něm asi připadat nebudete, ale podstatné je, aby pomohlo k vaší vysněné postavě. Kompresivní prádlo zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje proces hojení.

Křivky zrají

Po zákroku tělo splaskává postupně. Obrňte se trpělivostí – křivky, které netrpělivě vyhlížíte, se vyrýsují. Nemusí to však být hned po vstřebání poslední modřiny.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Tuk lze zhubnout

Mějte na paměti, že jestli se někdy v budoucnu oddáte přísné dietě, nebo výrazněji zhubnete jiným způsobem, může to mít vliv na vaše vymodelované nohy. Nejedná se o implantát, ale o tuk, ke kterému se tělo chová zcela přirozeně. A tak ho může začít spalovat, když mu dáte záminku.

Menší část aplikovaného tuku tělo vstřebá. To je daň za šetrnost zákroku a naprosto přirozený vzhled ošetřené partie. Nicméně pokud byste si po čase přála lýtka domodelovat, opakovaný lipotransfer je možný.

Cena vyplnění lýtek vlastním tukem

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

50 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.