Zmenšení prsou (Redukční mammaplastika)

Některé ženy by vám možná záviděly, vy ale dobře víte, jaké nepříjemnosti velké poprsí přináší. Na rozdíl od ostatních byste si přála, kdyby vaše ňadra byla o několik čísel menší. To, s čím dříve šlo jen těžko něco udělat, je díky moderní plastické chirurgii možné za pár hodin. Redukční mammaplastika, neboli zmenšení prsou, uleví vašemu tělu od zátěže a vám přinese lepší požitek ze sportu, oblékání a dalších aktivit, v nichž vás extrémně velká ňadra omezovala.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2–3 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS tvarem a velikostí prsou vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste elastickou podprsenkuPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Jaký můžu čekat výsledek?

Prvním krokem je objednání na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg. Proberete s ním, jaký postup úpravy prsou by ve vašem případě doporučil, popíše vám, jak zákrok probíhá, a zodpoví vše, co vás zajímá.

Menší a pevnější prsa

Redukční mammaplastika nespočívá jen ve zmenšení objemu prsou, ale také v jejich zvednutí a zpevnění. Ať už vám poprsí kleslo po odkojení dětí, nebo vlivem přibývajícího věku, zákrok vrátí vašemu dekoltu přitažlivý vzhled.

Těsně před operací

Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve, EKG i sonografické vyšetření prsou. Ženy ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřačky je to nutnost už od 50 let.

CO SE DĚJE POD RUKAMA CHIRURGA

Jak probíhá operace

Redukční mammaplastika spočívá v odstranění nadbytku kůže, prsní žlázy a její modelaci a ve zvednutí pokleslého prsního dvorce. Zákrok lze spojit také se zmenšením prsních dvorců. Nejmodernější operační techniky redukční mammaplastiky jsou velmi šetrné k prsní žláze, zachovávají co největší citlivost bradavek a minimalizují velikost pooperačních jizev. Po zákroku lékař rány překryje sterilním krytím a zpevní prsa obinadlem a kompresivním pásem.

 

Atraktivnější vzhled a minimální zjizvení

Vzhledem k tomu, že redukční mammaplastika vyžaduje kombinaci několika spolu souvisejících zákroků, vede chirurg řez kolem prsního dvorce a také do podprsní rýhy. Nápadných jizev se ale bát nemusíte. Po zhojení zůstanou jen nepatrné.

Noc na klinice

Po zmenšení a modelaci ňader počítejte s přespáním na klinice. Zákroky prováděné v celkové narkóze vyžadují krátkou hospitalizaci. Berte to z té lepší stránky – po operaci si tam pořádně odpočinete a lékař vás před propuštěním zkontroluje.

 

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Respektujte odpočinek

Pooperační týden byste měla strávit v odpočinkovém režimu. Na plnou fyzickou zátěž budete připravená zhruba po měsíci. K běžné kancelářské činnosti se můžete vrátit dříve. Nejjednodušší je řídit se pokyny lékaře, který vás bude posuzovat individuálně podle aktuálního stavu hojení.

Kontrola po týdnu

Týden po operaci vás čeká kontrola u lékaře. Stehy jsou vstřebatelné, takže vám je nebude muset vyndávat. Nejcitlivější fázi hojení máte sice za sebou, vaše tělo ale k úplné regeneraci ještě nějaký ten týden bude potřebovat. Po celou dobu rekonvalescence proto buďte opatrná.

Jedině podprsenku bez kostic

Elastická podprsenka, kterou dostanete v rámci zákroku na klinice, se stane vaší nepostradatelnou společnicí na celých šest týdnů. Ňadrům poskytne potřebnou oporu a významně přispěje ke správnému pooperačnímu hojení. Sundávejte si ji jen výjimečně a na chvíli, kupříkladu kvůli mytí. Po šesti týdnech se můžete vrátit k běžným podprsenkám s kosticemi.

Tip: Pořiďte si ještě druhou elastickou podprsenku, abyste je mohla střídat, např. během praní. Riziko infekce minimalizujete pouze maximální čistotou. Ta je hlavně v prvních dnech po operaci klíčová. Podprsenku tak perte klidně denně.

V čem mi zákrok změní život

Vyzařujte sebejistotu

Prsa patří k intimním částem ženského těla. Přestože nemusejí být nijak zvlášť vystavována na odiv, ženám na jejich vzhledu většinou velmi záleží. Tvar a vzhled poprsí, ať už je ovlivněn tím, jak nás příroda stvořila, mateřstvím či stárnutím, často silně ovlivňuje ženské sebevědomí. Jeho modelace ženám dává nový impuls sebedůvěry, která pak pozitivně ovlivňuje nejrůznější oblasti jejich života.

Cena redukční mammaplastiky

Cena

V ceně zákroku je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační podprsenka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 95 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.