Zvednutí prsou a zvětšení implantáty (Modelace s augmentací)

Moderní plastická chirurgie se soustředí na individuální potřeby klientů. Zatímco některým stačí k velké změně jednodušší zákrok, leckdy vyžaduje ideální efekt kombinaci dvou a více metod. Modelace prsou spojená s augmentací, jinými slovy zvednutí poprsí kombinované se zvětšením pomocí implantátů, je žádaným zákrokem například u žen, kterým vzalo tvar i objem dekoltu kojení.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2–3 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS tvarem a velikostí prsou vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste elastickou podprsenkuPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Větší a pevnější díky jedné operaci

Modelace s augmentací řeší hned několik korekcí ňader zároveň – zvětšení objemu vložením silikonových implantátů pod prsní žlázu nebo pod velký prsní sval, tvar poprsí modelací tkáně prsní žlázy, zvednutí pokleslého prsního dvorce a odstranění nadbytečné kůže. Populární je v rámci moderní plastické chirurgie metoda dual plane. Řeší nedostatek objemu i mírný či středního pokles prsů. Zaručuje nejpřesnější umístění implantátů spolu s nejlepším tvarováním dolní části prsů, která tak získají přirozený tvar.

Po operaci nejspíš svá ňadra nebudete příliš poznávat. Na jejich nový vzhled si ale jistě ráda zvyknete.

Jaký můžu čekat výsledek?

Prvním krokem je objednání na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg. Proberete s ním, jaký tvar silikonových implantátů by ve vašem případě doporučil, popíše vám, jak zákrok probíhá a zodpoví vše, co vás zajímá.

Těsně před operací

Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve, EKG i sonografické vyšetření prsou. Ženy ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřačky je to nutnost už od 50 let.

Jak budu vypadat?

Ať už máte jakkoliv bujnou fantazii, využijte možnost „nanečisto“ si vyzkoušet, jak se s větším poprsím budete cítit. Chirurg vám k tomu na konzultaci půjčí speciální gelové vycpávky – zkušební implantáty, tzv. sizery.

Na první pohled nezvyk, že? Podívejte se podruhé, potřetí, zas a znovu, ze všech stran. Pak už si můžete vyrazit prohlédnout prádlo, v jehož nošení vám s novým poprsím nebude nic bránit. Na nákupy je však ještě čas.

CO SE DĚJE POD RUKAMA CHIRURGA

Jak probíhá operace

Postup chirurga záleží na míře poklesu poprsí, přebytku kůže a také velikosti prsních dvorců. Implantát může lékař zavést řezem v podprsní rýze, v oblasti prsního dvorce, nebo v podpaží. Velikost dvorce případně upravuje jemným řezem kolem dokola dvorců. Nejmodernější operační techniky velice šetrné k prsní žláze, maximálně zachovávají citlivost bradavek a minimalizují velikost pooperačních jizev.

 

Správná péče o jizvu

Výsledná rána po modelaci a zvětšení prsou mívá tvar kotvy. Jizvičky jsou drobné a šetrná tlaková masáž v době rekonvalescence napomáhá jejich zjemnění. S touto masáží začněte podle pokynů lékaře. Jizva musí být zhojená a nesmějí na ní být strupy. Nespěchejte a nechte své tělo hojit v přirozeném tempu.

Noc na klinice

Po zákroku počítejte s přespáním na klinice. Operace prováděné v celkové narkóze vyžadují krátkou hospitalizaci. Berte to z té lepší stránky – po operaci si tam pořádně odpočinete a hned druhý den vám lékař odstraní drény, kterými odtéká přebytečná krevní tekutina.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Do kalendáře si napište odpočinek

Během rekonvalescence si rozhodně nehrajte na hrdinku a nesnažte se hned zapojit zpátky do běžného života s úklidem domácnosti apod. Na celičký týden po zákroku si místo práce a povinností naplánujte odpočinek, koneckonců vám ho naordinuje i ošetřující chirurg. Je nezbytné, aby vaše ruce zůstaly od loktů nahoru v absolutním klidu – žádné řízení auta, zvedání dětí, nošení nákupu, žehlení… Hrozí totiž, že by se ještě ne zcela uchycený implantát mohl přetočit.

Hojení sleduje lékař

Po týdnu klidového režimu lékař na kontrole vyhodnotí, zda hojení probíhá, jak má, a sdělí vám další instrukce. Obvykle pak nebývá problém v návratu do zaměstnání, pokud se věnujete kancelářské práci bez fyzické námahy. Po celou dobu rekonvalescence se šetřete.

Bez elastické podprsenky ani ránu

Elastická podprsenka, kterou dostanete v ceně zákroku na klinice, se stane vaší nepostradatelnou společnicí na celých šest týdnů. Ňadrům poskytne potřebnou oporu a významně přispěje ke správnému pooperačnímu hojení. Sundávejte si ji jen výjimečně a na chvíli, například kvůli hygieně.

Tip: Pořiďte si ještě druhou elastickou podprsenku, abyste je mohla střídat, např. během praní. Riziko infekce minimalizujete pouze maximální čistotou. Ta je hlavně v prvních dnech po operaci klíčová. Podprsenku tak perte klidně denně.

Zpátky ke sportu za 6 týdnů

Pro mnoho žen může být několikatýdenní čekání na plnou rekonvalescenci nekonečné. Nicméně ve skutečnosti není nijak zvlášť dlouhé. Fyzickou zátěž, na kterou jste byla zvyklá, byste měla snést už 6 týdnů po zákroku. Záleží na umístění implantátů a individuálním doporučení lékaře.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Jsou „silikony“ bezpečné?

První augmentace prsou silikonovými implantáty proběhla už v roce 1963. Více než půlstoletí praxe dostatečně prověřilo bezpečnost silikonových implantátů. Díky moderním technologiím jsou dnešním klientkám k dispozici stále vylepšované typy.

Implantát vzniká ze speciálního medicinálního silikonu, který je pro tělo neškodný. I zde výjimka potvrzuje pravidlo, a tak ve výjimečných případech může dojít k jeho špatné snášenlivosti. Takové klientky pak volí vyplnění prsou vlastním tukem, u kterého se prsa zvětšují o 0,5 až 1 velikost během jednoho zákroku. Mnoho žen proto operaci podstoupí znovu.

Více silikonu máme v kosmetice

Zlí jazykové někdy v souvislosti se silikonovými implantáty mluví o uvolňování nepatrného množství nízkomolekulárního silikonu. Ve skutečnosti je toto množství natolik zanedbatelné, že ho jen těžko můžeme porovnávat s množstvím silikonu, které se nám do těla dostává skrze pleťovou kosmetiku, šampony apod.

Prsa s implantáty vypadají nepřirozeně

Tak zní jeden z mýtů o silikonových prsních implantátech a častý argument jejich odpůrců. Faktem je, že nevhodně zvolená velikost či tvar použitého implantátů působí poněkud nepřirozeně, například vůči zbytku postavy dané ženy. Jak k tomu dochází? Některé klientky mají nereálné představy o tom, jak objemné by jejich poprsí mělo být. Pokud si na nich navzdory odborným radám trvají a najdou pracoviště, kde jim neumějí říci „ne”, nevkus je na světě. Na klinikách, jako je Aesthevita, k podobným situacím nedochází díky předoperační konzultaci s plastickým chirurgem.

Budu moci kojit?

Jestli se chystáte v horizontu příštích let na mateřství, ale po větších prsou toužíte už teď, není důvod otálet. Implantáty, uložené vždy pod mléčnou žlázu, nijak nenaruší její přirozenou činnost, tedy neohrozí možnost kojení. Pokud by po kojení poprsí pokleslo, modelace mu vrátí jeho pevnost.

Cena modelace s augmentací

Cena

Cena zákroku se odvíjí od druhu implantátů a konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační podprsenka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 110 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.