Zvednutí prsou (Modelace, Breast lift)

Stárnutí a přirozené ochabování kůže, ale také kojení či výrazný úbytek na váze… To jsou nejčastější příčiny povislých prsou. Dodáváte svým ňadrům na objemu push-up podprsenkami, nebo raději volíte volnější oblečení, ve kterém nebudou poutat pozornost? Moderní plastická chirurgie přitom nabízí řešení, které vám vrátí ztracené sebevědomí – zvednutí a modelaci prsou formou autoaugmentace. Tato poměrně nová metoda je v ČR využívaná kvůli vyšší náročnosti pro chirurga spíše zřídka. Na klinice Aesthevita na tento zákrok máme zkušeného odborníka – MUDr. Jána Pilku.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2–3 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS tvarem a velikostí prsou vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste elastickou podprsenkuPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Pevné poprsí za pár hodin

Možná jste už ani nedoufala v to, že byste se mohla znovu pyšnit pevným dekoltem. Nechte se vyvést z omylu a začněte o tom uvažovat. V současné plastické chirurgii je téměř všechno možné. Nebyla byste zdaleka první, modelace prsou patří k nejčastějším zákrokům. Chirurgovi stačí pouhé 2 až 3 hodiny na to, aby z vašich prsou znovu udělal chloubu.

Jaký můžu čekat výsledek?

Prvním krokem je objednání na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg. Proberete s ním, jakého výsledku je ve vašem případě možné dosáhnout, popíše vám, jak zákrok probíhá, a zodpoví vám vše, co vás zajímá.

Těsně před operací

Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve, EKG i sonografické vyšetření prsou. Ženy ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřačky je to nutnost už od 50 let.

CO SE DĚJE POD RUKAMA CHIRURGA

Jak probíhá operace

Během operace dochází k modelaci, přemístění vlastní tkáně prsní žlázy, odstranění nadbytečné kůže a zvednutí pokleslého prsního dvorce. Výběr konkrétní chirurgické techniky závisí na tom, jak moc jsou prsa a prsní dvorce pokleslé. Při mírném poklesu, případně pouze při drobné modelaci, se zákrok provádí jemným řezem okolo prsního dvorce a tkáň se stáhne do středu prsu. Pokud je pokles prsou větší, je nutné vést další řez vertikálně od prsního dvorce k podprsní rýze.

Pevnější ňadra a minimální zjizvení

Po modelace mírného poklesu prsou vám nezbydou téměř žádné jizvy – jen velice nepatrné. Větší pokles poprsí vyžaduje výraznější chirurgický zásah. Přesto jsou však jizvičky po zhojení jen tenké. Nejmodernější operační techniky jsou velmi šetrné k prsní žláze, co nejvíc zachovávají citlivost bradavek a minimalizují velikost pooperačních jizev.

Noc na klinice

Po modelaci ňader počítejte s přespáním na klinice. Zákroky prováděné v celkové narkóze vyžadují krátkou hospitalizaci. Berte to z té lepší stránky – po operaci si tam pořádně odpočinete a lékař vás před propuštěním zkontroluje.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Respektujte odpočinek

Pooperační týden byste měla strávit v odpočinkovém režimu. Na plnou fyzickou zátěž budete připravená zhruba po měsíci. K běžné kancelářské činnosti se můžete vrátit dříve. Řiďte se především pokyny lékaře, který vás bude posuzovat individuálně podle aktuálního stavu hojení.

Kontrola po týdnu

Týden po operaci vás čeká kontrola u lékaře. Stehy jsou vstřebatelné, takže vám je nebude muset vyndávat. Nejcitlivější fázi hojení máte sice za sebou, vaše tělo ale k úplné regeneraci ještě nějaký ten týden bude potřebovat. Po celou dobu rekonvalescence proto buďte opatrná.

Jedině podprsenku bez kostic

Elastická podprsenka, kterou dostanete v rámci zákroku na klinice, se stane vaší nepostradatelnou společnicí na celých šest týdnů. Ňadrům poskytne potřebnou oporu a významně přispěje ke správnému pooperačnímu hojení. Sundávejte si ji jen výjimečně a na chvíli, kupříkladu kvůli mytí. Po šesti týdnech se můžete vrátit k běžným podprsenkám s kosticemi.

Tip: Pořiďte si ještě druhou elastickou podprsenku, abyste je mohla střídat, např. během praní. Riziko infekce minimalizujete pouze maximální čistotou. Ta je hlavně v prvních dnech po operaci klíčová. Podprsenku tak perte klidně denně.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Vyzařujte sebejistotu

Prsa patří k intimním částem ženského těla. Přestože nemusejí být nijak zvlášť vystavována na odiv, ženám na jejich vzhledu většinou velmi záleží. Tvar a vzhled poprsí, ať už je ovlivněn tím, jak nás příroda stvořila, mateřstvím či stárnutím, často silně ovlivňuje ženské sebevědomí. Jeho modelace, vyplnění a zpevnění ženám dává nový impuls sebedůvěry, která pak pozitivně ovlivňuje nejrůznější oblasti jejich života.

Cena modelace prsou

Cena

Cena zákroku se odvíjí od zvolené metody modelace a je v ní zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační podprsenka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

od 90 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.