Zvětšení prsou implantáty (Augmentace prsou)

Zvažujete úpravu poprsí? Pak využijte exkluzivní nabídku v neděli 17.3. nejen s konzultací, ale také 3D vizualizací zcela zdarma.
Počet míst je omezen, kontaktujte nás pro více informací.

Máte pocit, že když příroda nadělovala ženám fyzické přednosti, vy jste u toho chyběla? Nikdy není pozdě to napravit. Augmentace prsů, neboli zvětšení ženských ňader silikonovými implantáty, patří k nejžádanějším výkonům estetické a plastické chirurgie. Implantáty vkládané pod velký prsní sval nebo prsní žlázu dokonale vyplní objem, který jste doteď kompenzovala push-up podprsenkami a vycpávkami.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS tvarem a velikostí prsů vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste elastickou podprsenkuPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

Co se děje před zákrokem

Kdy se sen začne měnit v realitu?

Prsa jsou silnou ženskou zbraní. Dámy, které plný dekolt nedostaly do vínku, nebo jim ho sebralo mateřství či přísná dieta, nemusejí vzdychat před zrcadlem. Moderní plastická chirurgie zvládne jejich nedostatek za pouhých několik týdnů proměnit v přednost. První kroky na cestě za snem v podobě plnějšího dekoltu vedou přímo na kliniku, na které byste si ráda zákrok nechala provést. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg, ten nejpovolanější odborník. Buďte připravená na to, že vás při konzultaci možná vyvede z některých omylů. Každopádně se ale dozvíte vše, co potřebujete k definitivnímu rozhodnutí.

Jak budu vypadat?

Kulatý nebo ve tvaru kapky? Tuto otázku si budete muset na konzultační schůzce s chirurgem zodpovědět. Existují různé typy implantátů a ještě před operací je potřeba určit, který se perfektně hodí právě k vaší postavě a tvaru hrudníku. Ať už máte jakkoliv bujnou fantazii, využijte možnost „nanečisto“ si vyzkoušet, jak se s větším poprsím budete cítit. Chirurg vám k tomu půjčí speciální gelové vycpávky – zkušební implantáty, tzv. sizery. Na první pohled nezvyk, že? Podívejte se podruhé, potřetí, zas a znovu, ze všech stran. Cestou z konzultace se můžete začít těšit. K většímu sebevědomí a dokonalejší postavě máte skvěle nakročeno

Těsně před operací

Tady začíná ta náročnější část. Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve, EKG i sonografické vyšetření prsou. Ženy ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřačky je to nutnost už od 50 let. Jestli trpíte hrůzou z celkové narkózy, zbavte se jí. Augmentace, potažmo jakákoliv plastika prsou probíhá vždy v celkové anestezii. Ale jak se říká: „Zvládly to jiné, zvládnete to taky!”

Co se děje pod rukama chirurga

Jizvu sotva uvidíte

Během samotného zákroku vede chirurg řez v podprsní rýze, v oblasti prsního dvorce, nebo v podpaží. Po opatrném zavedení a usazení implantátu ránu zašije. Po dokončení zákroku přiloží chirurg na rány sterilní krytí a prsa obváže obinadly. Nápadné jizvy se neobávejte. Díky lokalizaci řezu vám zůstanou jen téměř neznatelné jizvy, které připomínají tenkou bílou linii.

Po plastice prsou počítejte s přespáním na klinice. Berte to z té lepší stránky – po operaci si tam pořádně odpočinete a lékař vám hned následující den odstraní drény. Operační ranky převáže a dostanete kompresivní podprsenku a pás. Předem se s manželem či rodinou domluvte, aby se o vás první dny po zákroku oddaně starali. Řekněte jim, že nesmíte dělat skoro nic.

Jak podpořit rekonvalescenci?

Do kalendáře si napišete odpočinek

Během rekonvalescence si rozhodně nehrajte na hrdinku a nesnažte se hned zapojit zpátky do běžného života s úklidem domácnosti apod. Na celičký týden po zákroku si místo práce a povinností naplánujte odpočinek, koneckonců vám ho naordinuje i ošetřující chirurg. Je nezbytné, aby vaše ruce zůstaly od loktů nahoru v absolutním klidu – žádné řízení auta, zvedání dětí, nošení nákupu, žehlení… Hrozí totiž, že by se ještě ne zcela uchycený implantát mohl přetočit.

Hojení sleduje lékař

Po týdnu klidového režimu lékař na kontrole vyhodnotí, zda hojení probíhá, jak má, a sdělí vám další instrukce. Obvykle pak nebývá problém v návratu do zaměstnání, pokud se věnujete kancelářské práci bez fyzické námahy. Po celou dobu rekonvalescence se šetřete.

Bez elastické podprsenky ani ránu

Elastická podprsenka, kterou dostanete v ceně zákroku na klinice, se stane vaší nepostradatelnou společnicí na celých šest týdnů. Ňadrům poskytne potřebnou oporu a významně přispěje ke správnému pooperačnímu hojení. Sundávejte si ji jen výjimečně a na chvíli, kupříkladu kvůli mytí. Tip: Pořiďte si ještě druhou elastickou podprsenku, abyste je mohla střídat, např. během praní. Riziko infekce minimalizujete pouze maximální čistotou. Ta je hlavně v prvních dnech po operaci klíčová. Podprsenku tak perte klidně denně.

Zpátky ke sportu už za měsíc

Pro mnoho žen může být několikatýdenní čekání na plnou rekonvalescenci nekonečné. Nicméně ve skutečnosti není nijak zvlášť dlouhé. Fyzickou zátěž, na kterou jste byla zvyklá, byste měla snést už 6 týdnů po zákroku. Záleží na umístění implantátů a individuálním doporučení lékaře.

V čem mi zákrok změní život?

Jsou „silikony“ bezpečné?

První augmentace prsou silikonovými implantáty proběhla už v roce 1963. Více než půlstoletí praxe dostatečně prověřilo bezpečnost silikonových implantátů. Díky moderním technologiím jsou dnešním klientkám k dispozici stále vylepšované typy. Implantát vzniká ze speciálního medicinálního silikonu, který je pro tělo neškodný. I zde výjimka potvrzuje pravidlo, a tak ve výjimečných případech může dojít k jeho špatné snášenlivosti. Takové klientky pak volí vyplnění prsou vlastním tukem, u kterého se prsa zvětšují o 0,5 až 1 velikost během jednoho zákroku. Mnoho žen proto operaci podstoupí znovu.

Více silikonu máme v kosmetice

Zlí jazykové někdy v souvislosti se silikonovými implantáty mluví o uvolňování nepatrného množství nízkomolekulárního silikonu. Ve skutečnosti je toto množství natolik zanedbatelné, že ho jen těžko můžeme porovnávat s množstvím silikonu, které se nám do těla dostává skrze pleťovou kosmetiku, šampony apod.

Budu moct kojit?

Jestli se chystáte v horizontu příštích let na mateřství, ale po větších prsou toužíte už teď, není důvod otálet. Implantáty uložené vždy pod mléčnou žlázu nijak nenaruší její přirozenou činnost, tedy neohrozí možnost kojení. Pokud by po kojení poprsí pokleslo, modelace mu vrátí jeho pevnost.

Prsa s implantáty vypadají nepřirozeně

Tak zní jeden z mýtů o silikonových prsních implantátech a častý argument jejich odpůrců. Faktem je, že nevhodně zvolená velikost či tvar použitého implantátů působí poněkud nepřirozeně, například vůči zbytku postavy dané ženy. Jak k tomu dochází? Některé klientky mají nereálné představy o tom, jak objemné by jejich poprsí mělo být. Pokud si na nich navzdory odborným radám trvají a najdou pracoviště, kde jim neumějí říci „ne”, nevkus je na světě. Na klinikách, jako je Aesthevita, k podobným situacím nedochází díky předoperační konzultaci s plastickým chirurgem.

Cena plastické operace - augmentace prsou

Cena

Cena zákroku se odvíjí od druhu implantátů a konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační podprsenka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

od 90 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.