Zbavte se přebytečného tuku a nechte si vytvarovat postavu

Vedete věčný boj se svými nadbytečnými kily, držíte různé diety, jste nespokojeni se svou postavou? Pak nezoufejte, pozorně si přečtěte tyto řádky a hlavně se poraďte s odborníkem. Řada z nás se zdravě stravuje, pravidelně cvičí, a přesto se v určitých partiích nemůže dlouhodobě zbavit nahromaděného podkožního tuku. „Diety a cvičení pomohou ke snížení hmotnosti, ale pěkně tvarovanou postavu už prostě někdy v posilovně nedocílíte. Navíc některé ženy mají partie problematické již od narození a nezmění je ani dietami ani cvičením,“ vysvětluje majitel kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Ján Pilka a dodává: „Pro klientky a klienty, kteří nejsou spokojeni se svou postavou, máme řešení v podobě liposukce.“

Liposukcí lze zeštíhlit nejvíce problematické partie, jako jsou hýždě, boky, břicho či stehna, ale také ruce nebo kolena. Možná jste nevěděli, že liposukce zbaví odsáté partie tukových buněk trvale. Přesto je ale žádoucí dodržovat zdravý životní styl pro udržení vytvarovaných křivek.

Druhy liposukcí

Existuje více druhů liposukcí, ovšem základní princip zůstává stejný. Do podkoží je zavedena kanyla, kterou je pomocí podtlaku odsáván tuk pryč z těla. Jedním z nejběžnějších způsobů liposukce je tzv. tumescentní technika. Při té je do podkoží aplikován roztok napomáhající rozpuštění a odsátí tuku. „Klasická liposukce ubere na objemu a silueta tak v oblečení bude vypadat skvěle. Neřeší ale vzhled a kvalitu kůže nad odsávanou oblastí, což v plavkách neskryjete,“ doplňuje plastický chirurg Ján Pilka.

Modernější variantou tumescentní techniky je radiofrekvenční liposukce. Rozdíl v průběhu zákroku je malý, ve výsledku přesto velmi patrný. Radiofrekvenční energie (RFAL) viditelně snižuje výskyt hematomů a otoků, dámy ocení také efekt vyhlazení kůže. Radiofrekvenční liposukci, respektive metodě zvané BodyTite, dávají klientky a klienti přednost kvůli její šetrnosti. Navíc zaručuje jednotné tvarování, protože dokáže lépe lokalizovat a koncentrovat energii,“ konstatuje Ján Pilka.

Ultrazvuková liposukce

Vedle klasické a radiofrekvenční liposukce, si zájemci o modelaci postavy mohou dopřát také ultrazvukovou liposukci přístrojem VASER Lipo. Ultrazvuková liposukce je vhodná k odsátí nadbytečného tuku ve všech částech těla, u kterých se doposud využívala a dále využívá klasická či radiofrekvenční liposukce. „Ultrazvuk působí výhradně na rozbití tukových buněk bez toho, aby narušoval okolní tkáně. Tím eliminuje vznik pooperačních modřin a otoků, čímž se příjemně zkracuje doba zotavování oproti klasické liposukci,“ říká MUDr. Ján Pilka.

Zatímco radiofrekvenční liposukce BodyTite vyhovuje spíše klientům s méně elastickou kůží, metoda VASER Lipo může být ideálním řešením pro odsátí nadbytečného tuku u mužů, jejichž tuková tkáň bývá zpravidla tužší než u žen. Působením ultrazvukových vln tukové buňky popraskají a snadněji se dají odsát. Pomocí této metody, která také pracuje se zahřátím kůže a podkoží, zase chirurg dokáže odsávané partie ještě o něco detailněji vykonturovat. Stejně jako u radiofrekvenční liposukce lze pomocí VASER Lipo během jednoho zákroku modelovat více partií. „Pro maximální komfort v průběhu zákroku aplikuji pacientům s lokální anestezií do podkoží speciální roztok, který ošetřovanou oblast znecitliví. Zákrok mohu provést také v celkové anestezii,“ uzavírá doktor Pilka.

Nechte si poradit od odborníka

Před každým zákrokem probíhá konzultace, během které lékař posoudí individuální kvalitu kůže, určí partie k odsátí nadbytečného tuku a doporučí přesný typ liposukce. Jak radiofrekvenční, tak i ultrazvuková liposukce jsou velmi šetrné během odsávání tuku k okolním tkáním. Rekonvalescence tedy bývá kratší a bezproblémová. A výsledek? Finální křivky se postupně vyrýsují do tří měsíců po odsátí tuku. Ale pozor! Podstoupení liposukce by ale mělo jít ruku v ruce se zdravějším životním stylem. Zamyslete se nad tím, co jíte, a jak moc nebo málo se hýbete. Liposukce vás sice nadobro zbaví odsátých tukových buněk z konkrétní části těla, bohužel to ale neznamená, že se vám tuk nezačne usazovat jinde.