Lifting paží

Máte konečně svoji vysněnou váhu, jenže vám po dietě zbyla nehezky povislá kůže na pažích? Možná vás tento problém netrápí kvůli váhovému úbytku, ale v důsledku přirozeného stárnutí a povolování kůže… Lifting paží, plasticko-chirurgická metoda, se zaměřuje na estetické tvarování právě této části těla. Po dvouhodinovém zákroku už se opět nebudete stydět nosit trička s krátkým rukávem.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Konzultace je nezbytná

Ještě, než ze skříně oprášíte trika bez rukávu, se objednejte na předoperační konzultaci. Ta předchází každému zákroku. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ptejte se na všechno, co vás zajímá. Mimo jiné vám lékař ukáže, ve které oblasti povede řez a jaké množství kůže bude nutno odstranit. Odejdete zkrátka s jasnější představou o průběhu a výsledku plánované operace.

Lifting zmůže víc než krémy

Výrazně povolená kůže potřebuje účinnější nástroj, než jsou zpevňující krémy. Bez ohledu na to, jaké zázraky slibují. Ani krém se silnými zpevňujícími účinky se nemůže vyrovnat odstranění přebytečné kůže a vytažení povislé kůže směrem nahoru, k čemuž dochází během liftingu.

Těsně před zákrokem

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jak probíhá operace

Chirurg vede řez od podpažní jamky směrem k loketnímu kloubu po vnitřní linii paže. Odstraní přebytečnou kůži včetně podkoží a vytáhne povislou kůži nahoru. V závěru operace rány zašije vstřebatelnými stehy, aplikuje sterilní krytí a paže ováže obinadly. První nebo druhý den po zákroku lékař odstraní drény a navlékne kompresivní prádlo.

Lifting se provádí v celkové narkóze, po které je nutná krátká hospitalizace. Počítejte tedy s přespáním na klinice. Berte to z té lepší stránky – po operaci si tam pořádně odpočinete a lékař vás hned následující den zkontroluje. Předem se s manželem či rodinou domluvte, aby se o vás první dny po zákroku oddaně starali.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Naplánujte si krátké prázdniny

V týdnu po operaci si nařiďte přísný odpočinek. Správná regenerace se bez pořádného oddechu neobejde, zvláště u paží, které používáme ke všemu, co děláme. Po zákroku jsou zcela normální modřiny a otoky. Postupně zmizí během tří týdnů.

Prádlo, bez kterého se neobejdete

Pooperační „šestinedělí“ strávíte výhradně v kompresivním prádle, ve kterém odejdete z kliniky. Sundávejte ho jen výjimečně a na chvilku – třeba na mytí. Kompresivní prádlo zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Až z jizviček odpadnou stroupky, můžete zahájit jemnou tlakovou masáž. Ta jizvičky zjemní a urychlí jejich zhojení.

Kdy zvládnu plnou zátěž

Přece jen se jedná o ruce, které toho obvykle nejvíc oddřou. Plnou fyzickou zátěž, na kterou jste byli zvyklí před zákrokem, zvládnete zhruba po šesti týdnech. Do té doby nechte paže odpočívat a hojit.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

I o vypnutou kůži dbejte

Plastická chirurgie neumí zastavit čas. Neusínejte proto na vavřínech a zvlášť pokud jste lifting podstoupili kvůli věkem povadlé kůži, pečujte o ni kvalitní zpevňující kosmetikou. Můžete tím trochu zpomalit opětovné ochabnutí, ke kterému po letech přirozeně dojde.

Cena liftingu paží

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková nestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

85 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.