Liposukce břicha

Tukové polštáře na břiše nelichotí ženskému ani mužskému tělu. Vymodelovat postavu k obrazu svému můžete pomocí liposukce, která zbaví rizikové partie nadbytečného tuku jednou provždy. Jeho ukládání v konkrétních částech těla ovlivňují změny metabolismu s přibývajícím věkem, genetické dispozice a životní styl.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 6-8 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Jedna, dvě, možná i tři

Rozhodnutím pro liposukci vykračujete vstříc k modelaci své postavy. Na nákupy oblečení s menší konfekční velikostí ale ještě nevyrážejte. Každému zákroku předchází na klinice Aesthevita předoperační konzultace s plastickým chirurgem. Vy se mu svěříte s tím, co na svém těle toužíte změnit, od lékaře se dočkáte konkrétního plánu zákroku. Může se stát, že chirurg doporučí odsátí tuku ze dvou či tří partií najednou pro lepší výsledný efekt.

U mužů s typickým „pivním“ bříškem nemusí být výsledek liposukce tak výrazný. Řadě z nich se tuk neukládá v podkoží, ale kolem vnitřních orgánů. Odtamtud ho chirurg nemůže odsát. I to může být předmětem předoperační konzultace.

Nespoléhejte jen na liposukci

Máte pocit, že už jste zkusili všechno a tuk na břiše pořád nemizí? Predispozice k tomu, kde se nám nevzhledně hromadí podkožní tuk, nám nadělila příroda. Ženy se většinou potýkají s větším pozadím, tukem v bocích a ve stehnech. Ani tloustnoucí bříško není výjimkou. U mužů bývá nejrizikovější právě oblast břicha, dále zad a podbradku. Ve vyšším věku metabolismus čím dál méně spolupracuje a uloženého tuku přibývá. Jeden spojenec ale existuje – liposukce.

Těsně před operací

Během netrpělivého odpočítávání dnů zbývajících do operace, podstoupíte předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Skoro žádné jizvy

Nastal čas zákroku. V momentě, kdy začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se jeho působením lépe rozpustí a odsaje ven z těla. „Vykrmených“ tukových buněk vás zbaví kanyla napojená na přístroj vyvíjející podtlak, která má průměr pouhých několik milimetrů. Přesně takhle nepatrné zůstanou po výkonu také jizvičky. Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Typ narkózy volte pečlivě

Liposukce se provádí v lokální i celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější – ani trochu nebolí, což ocení zejména muži. Padla vaše volba přece jen na lokální anestezii? Pak počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Jednoduše odpočívejte

Ve dnech těsně po operaci si vaše tělo nejspíš samo řekne o více odpočinku. Nejméně týden po zákroku se nepřepínejte. Modřiny a otoky se vstřebají během tří týdnů. Zhruba 6 týdnů rekonvalescence stačí k tomu, abyste mohli znovu začít sportovat a zvládat obvyklou fyzickou aktivitu. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Těsné prádlo, které hojí

Kompresivní prádlo, ve kterém odejdete z kliniky, nesvlékejte kromě mytí po dobu šesti týdnů. Zabraňuje vzniku dalších modřin a usnadňuje hojení.

Tip: Doporučujeme střídat alespoň dva kusy kompresivního prádla, aby hojící se rány byly neustále v čistém. Krátce po operaci prádlo perte klidně denně.

Vytoužené křivky se tvarují postupně

Trpělivost růže přináší – u liposukce to platí dvojnásob. Ošetřené partie splaskávají až několik měsíců. Žádný strach, tvary, které s napětím vyhlížíte v zrcadle, se vyrýsují. Jen to nebude hned po vstřebání poslední modřiny, ani po odložení kompresivního prádla.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Pozměňte své návyky

Tukové buňky se chovají podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme. Liposukce sice dokáže tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Dejte si před zákrokem předsevzetí, že skoncujete se starými zlozvyky a po rekonvalescenci upravíte svůj životní styl. Tím si slušivě vymodelovanou figuru udržíte.

Po liposukci se tuk už neukládá na ošetřených partiích. Tam je s většinou tukových buněk amen. Nicméně tělo takhle jednoduše nepřelstíte. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, a tak si dlouhodobé udržení vysněných křivek vynutí vaši snahu. Zhodnoťte svůj jídelníček a množství pohybu. I maličkosti se počítají – choďte na procházky a cestou domů nebo do práce vyměňte výtah za schody.

Cena liposukce břicha

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 25 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.