Liposukce hýždí

Velikost kalhot, kterou se stydíte kamarádce při nákupech přiznat, budete moci díky liposukci odložit. Tento zákrok je snadným řešením, jak se jednou provždy zbavit nadbytečného tuku v problémových partiích. Jeho ukládání v konkrétních částech těla ovlivňují změny metabolismu s přibývajícím věkem, genetické dispozice a životní styl.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 6-8 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Dva a více v jednom

Ještě před samotným termínem zákroku si do diáře zapíšete datum předoperační konzultace. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Objasní vám, jestli v rámci modelace vaší postavy postačí odsát tuk z jedné oblasti, nebo doporučí kombinaci dvou či tří partií.

Liposukce není samospasná

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. Ženám obvykle narůstá pozadí, boky či stehna. Mužům se zase zvětšují „pivní“ bříška a podbradky. S přibývajícími svíčkami na narozeninovém dortu se nám postupně zpomaluje metabolismus. Uloženého tuku je více, i navzdory tomu, že si krájíme čím dál tenčí kousky dortů. Zvláště bez rozumné životosprávy.

Jestli se domníváte, že vám liposukce pomůže zhubnout, vyvedeme vás z omylu. Liposukce je zákrokem určeným k modelaci těla, nenahrazuje dietu ani zdravý životní styl. Část práce tedy bude na vás, ale liposukce se stane vaším silným spojencem.

Těsně před zákrokem

Den „D“ už se blíží. Ale ještě než vkročíte na operační sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Klienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jizvičky o průměru kanyly

Nastal čas zákroku. V momentě, kdy začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a odsaje pryč z těla. Tenká kanyla, napojená na přístroj vyvíjející podtlak, má průměr pouhých několik milimetrů. Přesně takhle nepatrné zůstanou po výkonu jizvičky. Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Rozmyslete si typ narkózy

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, zkrátka ani trochu nebolí. Pokud se rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Hlavně klid

Vaší celodenní náplní má být těsně po operaci klid a odpočinek, a to alespoň týden. Modřiny a otoky postupně zmizí během tří týdnů. Pro správné rozproudění lymfatického systému doporučuje vyrážet na procházky. Po 6 týdnech se můžete vrátit k návštěvám fitka nebo jiným fyzicky náročnějším aktivitám. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Tip: Kdyby vás po operaci příliš bolely hýždě při sezení, podložte si je měkkým polštářem nebo nafukovacím kruhem.

Nejtěsnější prádlo, co jste kdy nosila

Pooperační garderoba se neobejde bez kompresivního prádla. Co na tom, že není zrovna nejpřitažlivější. Hlavní je, aby k tomu pomohlo vaší postavě. Kompresivní prádlo zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Toho je po liposukci víc, než by se mohlo zdát. Kvůli vytouženým tvarům ještě zůstávejte trpělivá.

Křivky se vyloupnou postupně

Po liposukci tělo splaskává až několik měsíců. Touto informací vás nemáme v úmyslu odradit, nýbrž uklidnit. Křivky, které vyhlížíte den co den v zrcadle, se vyrýsují. Nebude to ovšem hned po vstřebání poslední modřiny, ani po odložení kompresivního prádla. Dejte tomu dalších pár týdnů a budete nadšená.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Udržení vytvarované postavy musíte pomoct

Možná jste netušila, že s počtem tukových buněk se rodíme. Podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme, se pak tukové buňky chovají. Liposukce sice dokáže tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Udělejte proto tlustou čáru za starými zlozvyky a po úspěšné rekonvalescenci upravte svůj životní styl.

Po liposukci se tuk neukládá na ošetřených partiích. Odtamtud je většina tukových buněk nadobro pryč. Nicméně tělo tímto trikem nepřelstíte. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, a tak je pro dlouhodobý efekt liposukce nezbytná sebekázeň. Zhodnoťte svůj jídelníček a množství pohybu. Jestli vám jsou fitness centra proti srsti, choďte třeba na delší procházky, v létě plavejte a cestou domů nebo do práce vyměňte výtah za schody.

Cena liposukce hýždí

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 25 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.