Liposukce mužských prsou

Zvětšená prsa muži na sebevědomí zrovna nepřidají. Příčinou bývá buď nerovnováha estrogenu a testosteronu v těle způsobující růst prsní žlázy (gynekomastie), nebo nahromaděný podkožní tuk. V obou případech chirurg využívá liposukci, případně v kombinaci s dalším zákrokem, k opětovnému zmenšení mužských prsou.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Chirurg vše objasní

Předoperační konzultace předchází každému zákroku. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg, tedy ten nejpovolanější odborník. Promluvíte si společně o ideálním řešení vašeho problému a máte možnost se včas vyptat na všechno, co vás zajímá. Z konzultace tak odejdete s jasnější představou o průběhu a výsledku plánované operace.

Gynekomastie není vzácná

Zvětšení mužských prsou je méně výjimečné, než si myslíte. Nastává v pubertě, středním i pozdnějším věku. Mírnější projevy nepřitahují téměř žádnou pozornost, navíc mnohdy zase zmizí. Přechodná gynekomastie se týká hlavně puberty, kdy tělo prochází hormonální bouří. Těžší případy gynekomastie u dospělých mužů je nejvhodnější řešit plastickou operací mužských prsou, případně kombinovanou s liposukcí. Pokud je původcem zvětšených prsou tuk, stačí podstoupit jen liposukci. Tento zákrok se volí také v případě malé gynekomastie.

Těsně před operací

Než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Z jizev strach nemějte

Chirurg tuk odstraňuje z těla pomocí kovové kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Má průměr pouhých několik milimetrů, stejně jako nepatrné jizvičky, které po zákroku zůstanou. Do očí bijící památky na operaci se tedy nemusíte obávat. Na konci operace chirurg ranky zašije vstřebatelnými stehy a sterilně.

Liposukce mužských prsou se provádí v celkové anestezii, takže vás po operaci čeká krátká hospitalizace. Na klinice přespíte jednu noc. Po zákroku si tam pořádně odpočinete a další den vás lékař propustí do domácího léčení.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Naplánujte si volno

První dny po operaci si nařiďte odpočinek. Tělo si po každé operaci stejně vyžádá klid a správná regenerace se bez něj neobejde. Modřiny a otoky postupně zmizí během tří týdnů. Zhruba po měsíci se můžete znovu vrátit ke sportu a zvládnout i další fyzicky náročnější aktivity. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Kompresivní návlek pro lepší hojení

Celých 6 týdnů po operaci poctivě noste elastickou kompresivní vestu, ve které odejdete z kliniky. Sundávejte ji vždy jen na chvilku – třeba na mytí. Kompresivní prádlo zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení.

Tip: Doporučujeme střídat alespoň dva kusy kompresivního prádla, aby hojící se rány byly neustále v čistém. Krátce po operaci prádlo perte klidně denně.

Otoky splaskávají postupně

Po liposukci splaskávají ošetřené partie až několik měsíců. Pozorujete menší otoky ještě po několika týdnech? Obrňte se trpělivostí a vyčkejte, postupně se ztratí.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Užívejte si větší sebejistotu

U mužských prsou existuje celkem konkrétní estetický předpoklad, jak běžně vypadají. Nestandardně zvětšená prsa u mužů vyvolávají nevítanou pozornost a muž pak úměrně tomu ztrácí sebevědomí. Běžný plochý, případně svalnatý, tvar mužského poprsí je pro přirozenou sebedůvěru důležitější, než byste možná mysleli. Estetická úprava zvětšeného poprsí se tak může pozitivně promítnout do nejrůznějších oblastí mužova života.

Cena liposukce mužských prsou

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 45 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.