Obřízka (Circumcize)

Řešíte každý den při mytí intimních partií problém, o kterém se stydíte s kýmkoliv mluvit? Možná je řešením obřízka – malý chirurgický zákrok, který řeší fyzické i estetické hledisko mužského přirození. Tzv. fimóza, tedy zúžení předkožky, představuje omezení při každodenní hygieně, což může vést k zánětům a dalším zdravotním nepříjemnostem, které se dotýkají nejen mužova sebevědomí, ale také jeho sexuálního života. Při obřízce je z penisu částečně, nebo úplně odstraněna předkožka neboli kožní řasa. Ačkoliv se řada mužů obřízky obává, jedná se o snadný a rychlý zákrok, který pacientovi přináší nejeden benefit.

Anestezie: lokální / analgosedace / celková
Doba trvání operace: 30 minut
Rekonvalescence: 4 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci dbejte pokynů lékaře, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Chirurg vše objasní

Odpovědi na své otázky získáte na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg, tedy ten nejpovolanější odborník. Promluvíte si společně o ideálním řešení a budete mít možnost se včas vyptat na vše, co vás zajímá. Z konzultace tak odejdete s jasnější představou o průběhu a výsledku plánované operace.

Nejčastějšími důvody obřízky bývají: Fimóza, při níž je předkožka natolik zúžená, že nelze přetáhnout přes žalud. Dále parafimóza, vrozená dispozice, s níž je možné výrazně zúženou předkožku přes žalud přetáhnout, ale dochází přitom k omezení jeho zásobování krví, tzv. zaškrcení. Dalším důvodem pak bývají časté bakteriální a mykotické infekce, nebo dokonce chronický zánět.

V Americe je obřízka běžná

Zatímco za oceánem je obřezaných zhruba 70 procent mužů, v EU je to zlomek – asi okolo 5 procent. V Evropě a stejně tak v Česku totiž muži podstupují obřízku zejména ze zdravotních důvodů, kvůli komplikacím v sexuálním životě nebo při hygieně. Obřízku lze ale provést i kvůli estetické úpravě penisu nebo jinému přání klienta. Jde o nenáročný zákrok, po němž stačí k plnému zotavení pouhých několik týdnů.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Vyberte si typ narkózy

Obřízka se provádí obvykle v lokální anestezii, na přání klienta je ovšem možné použít také analgosedaci nebo celkovou narkózu. Po té je ale nutná krátká hospitalizace s klidem na lůžku. Po lokální anestezii je pacient ihned po zákroku propuštěn z kliniky do domácího léčení.

Jakmile začne působit anestezie, chirurg jemně odstraní část, nebo celou předkožku. Rozsah výkonu záleží na předchozí konzultaci s pacientem a jeho individuálních důvodech k operaci. Následně chirurg ranku zašije vstřebatelnými stehy a aplikuje sterilní krytí. Operace trvá pouhou půlhodinu

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Naplánujte si volno

Alespoň prvních několik dní po operaci dodržujte klidnější režim. Rány získají čas pro správné zhojení a vy poznáte, že čím méně pohybu, tím se budete cítit komfortněji. Po týdnu jste z nejhoršího pryč.

Zvýšená hygiena i sexuální zdrženlivost

Zpočátku oplachujte intimní partie po každé toaletě a také kdykoliv jindy uznáte za vhodné. Přísnou hygienou minimalizujete riziko infekce v hojící se ráně. Ve sportovním i sexuálním životě si udělejte na 4 týdny pauzu. Poté bude vaše tělo opět připravené na běžný život bez omezení.

Ránu si můžete chladit

Na omezení otoků a hematomů platí nejen klidový režim bezprostředně po operaci, ale také chlazení. Použít můžete například hydrogelové chladící obklady.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Objevujte další výhody obřízky

Pokud vám předkožka způsobovala táhlé a nepříjemné zdravotní problémy, obřízkou se jich zbavíte. Nadobro zmizí omezení v hygieně a s ním i důsledky, které přinášelo. Na řadu můžu a žen navíc penis působí po obřízce esteticky lépe než před ní. Jestli k nim patříte, užijte si po zákroku nově nabitou sebedůvěru.

Mnoho mužů si po obřízce pochvaluje také lepší prožitek během sexu. Kromě zdravotního a estetického přínosu tedy možná v průběhu času objevíte také další výhody, které vám zákrok přinesl.

Cena obřízky

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

35 000 - 45 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.