Odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Dostává vás nadměrné pocení (hyperhidróza) každou chvíli do trapných situací? Mokré kruhy v podpaží, vlhké dlaně ani propocené ponožky nikomu na sebevědomí nepřidají. Přestože pocení patří k přirozeným a zdravým procesům lidského organismu, na místech se zvýšenou činností potních žláz ho lze účinně eliminovat. Dermatologie k tomu používá botulotoxin.

Anestezie: lokální aplikace anestetického krému
Doba trvání operace: 10 minut
Rekonvalescence: 1 denS detaily procedury Vás seznámí naši odborníciVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín zákrokuPo zákroku chraňte kůži před přímým sluncemBěhem chvilky vás zbavíme nedostatků

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Když antiperspiranty selhávají

Jestli už máte za sebou léta testování desítek „spolehlivých“ antiperspirantů a žádný vám nepřinesl úlevu, je na čase zvolit jinou metodu. Nemluvě o tom, že pokud trpíte nadměrným pocením dlaní, vhodný antiperspirant pro vás ani neexistuje.

Lékařská věda odhalila jako silného spojence v boji proti nadměrnému pocení botulotoxin, zkráceně botox. Ten si možná nejvíce spojíte s vyhlazováním vrásek. Ano, jedná se o tutéž látku.

Jak botox funguje proti pocení

Botulotoxin se aplikuje na konkrétní místo – podpaží, dlaně, chodidla – kde dochází k nadměrnému pocení. Váže se k nervovým zakončením potních žláz a dočasně blokuje produkci acetylcholinu, který produkuje pot.

Pro koho zákrok není vhodný

Kontraindikacemi aplikace botulotoxinu jsou těhotenství, kojení, nervovo-svalové onemocnění myasthenia gravis, poruchy krevní srážlivosti, zánět v aplikované oblasti, užívání antibiotik, případně léků na srdeční arytmii. Aplikaci musí předcházet porada s lékařem.

CO SE DĚJE POD RUKAMA DERMATOLOGA

Jak zákrok probíhá

Na citlivá místa, například chodidla, nanese lékař anestetický krém pro maximální komfort klienta. Botox aplikuje pod kůži tenkými jehličkami. Celý zákrok je velice rychlý, zabere jen zhruba 10 minut.

Vzhledem k aplikaci tenkými jehličkami se nemusíte obávat žádné bolesti. Zákrok probíhá ambulantně, takže hned po něm můžete odejít domů.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Případné podráždění rychle zmizí

Botox bývá snášen dobře, přesto někteří pacienti mohou po aplikaci pociťovat mírné zarudnutí, svědění a lehký otok. Tyto vedlejší účinky vymizí během několika hodin po zákroku. Výjimečně mohou vzniknout v místě aplikace modřinky, které se vstřebají v průběhu několika dní. Pak už si budete jen užívat toho příjemného nezvyku v podobě „sucha“ bez obtěžujícího potu.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Jak dlouho botox působí

Účinek botulotoxinu nastupuje pozvolna během 2 až 10 dnů. Jeho vlivem přerušují potní žlázy svoji činnost, zároveň ale nedochází k většímu pocení v jiné oblasti. Výsledný efekt zákroku vydrží v závislosti na použitém množství látky 7 až 10 měsíců.

Cena odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s dermatologem
  • Aplikace lokálního anestetického krému
  • Samotné ošetření

150 Kč / jednotka

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.