Odstranění vrásek botulotoxinem

Žádná emoce se neobejde bez více či méně výrazné mimiky. Spolu s ochabnutím pleti pak po letech vznikají ve tváři stopy v podobě mimických vrásek. A protože i kvalitní make-upy jsou většinou na vrásky krátké, nabízí se spolehlivější pomocník – botulotoxin. Po jeho aplikaci vás vrásky přestanou obtěžovat i po odlíčení. Jeho aplikace je velmi rychlá, šetrná a lze ji v případě potřeby opakovat.

Anestezie: lokální aplikace anestetického krému
Doba trvání operace: 15 minut
Rekonvalescence: 1 týdenS detaily procedury Vás seznámí naši odborníciVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín zákrokuPo zákroku chraňte kůži před přímým sluncemBěhem chvilky vás zbavíme nedostatků

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Kde se vzal a k čemu se používá

Botulotoxin přirozeně produkují bakterie zvané Clostridium botulinum. Plastická chirurgie se tuto látku naučila využívat k odstranění jemných mimických vrásek a také nadměrného pocení – nejen v podpaží, ale například také v oblasti dlaní či chodidel. V případě vyhlazení vrásek se látka aplikuje do podkoží, konkrétně do mimického svalu, kde dočasně zablokuje nervovo-svalové zakončení a zabrání tak nervovým vzruchům v mimických svalech.

Kontraindikacemi aplikace botulotoxinu jsou těhotenství, kojení, nervovo-svalové onemocnění myasthenia gravis, poruchy krevní srážlivosti, zánět v aplikované oblasti, užívání antibiotik, případně léků na srdeční arytmii. Aplikaci musí předcházet porada s lékařem.

CO SE DĚJE POD RUKAMA DERMATOLOGA

Aplikace je šetrná

Lékař na pleť nanese anestetický krém pro váš maximální komfort. Botulotoxin se aplikuje pod kůži velmi tenkými jehličkami, takže se není čeho bát. Celý zákrok je velice rychlý, zabere zhruba jen 15 minut.

Vzhledem k aplikaci tenkými jehličkami se nemusíte obávat prakticky žádné bolesti. Zákrok probíhá ambulantně, hned po něm tedy odejdete domů. Aplikované dávky botulotoxinu jsou velice nízké, přibližně 1000krát nižší, než by pro lidský organismus mohlo být toxické, takže je tato dermatologická metoda odstranění vrásek naprosto bezpečná.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Ošetřená místa nechte odpočívat

Alespoň 4 hodiny po zákroku si nelehejte, nepředklánějte se, ani mechanický netřete či nedrbejte místa, do kterých byl botulotoxin aplikovaný. Po dobu jednoho týdne vynechte také kosmetická ošetření, masáž obličeje či návštěvy solária.

Botulotoxin bývá snášen dobře, přesto někteří pacienti mohou po aplikaci pociťovat mírné zarudnutí, svědění a lehký otok. Tyto vedlejší účinky vymizí během několika hodin po zákroku. Výjimečně mohou vzniknout v místě aplikace modřinky, které se vstřebají v průběhu několika dní.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Jak dlouho botulotoxin působí

Účinek botulotoxinu nastupuje pozvolna během tří dnů a plně se pak projeví do dvou týdnů od ošetření. Výsledný efekt zákroku vydrží po první aplikaci 3 měsíce, po druhé přibližně půl roku, po třetí až 9 měsíců. Přesná délka účinnosti je ale vždy individuální.

Cena odstranění vrásek botulotoxinem

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s dermatologem
  • Aplikace lokálního anestetického krému
  • Samotné ošetření

150kč / jednotka

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.