Plastická operace nosu (Rhinoplastika)

Nos jako skoba, orlí nos, pršák… Existuje mnoho nelichotivých pojmenování pro esteticky nedokonalé nosy. Jestli je dominantou vaší tváře velký nebo nepěkně tvarovaný nos, nemusíte zbytek života strávit jeho marným maskováním. Rhinoplastika si poradí s různými nosními nedokonalostmi. Včetně těch, které způsobí těžkosti s dýcháním. Optimální věk pro tuto operaci nastává po dosažení 18 let. Definitivní rozhodnutí chirurga o tom, zda je možné zákrok vykonat však záleží výhradně na individuálním vyšetření.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 1–3 hodiny
Rekonvalescence: 2-3 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Souměrný nos je jako umělecké dílo

Vyrostli jste s tím, že máte nos jako bambuli a sem tam si z vás někdo kvůli tomu utahuje? Zvykli jste si, protože vás nenapadlo, že by tahle hříčka přírody šla změnit? Moderní plastická chirurgie vám ale dokáže vymodelovat ideální nos pasující k vaší vizáži. Stačí jedna operace a několik týdnů rekonvalescence. Pro plastické chirurgy je plastika nosu tak trochu uměleckou disciplínou. Tento zákrok nepatří k nejsnazším, proto byste si měli být jistí výběrem kvalifikovaného pracoviště a chirurgem s dobrými referencemi.

Jaký můžu čekat výsledek?

Plastika nosu zahrnuje zmenšování, zvětšování, odstraňování nosových deformit, modelace špičky nosu a korekce nosních dírek. Korekce vybočené nosní přepážky (septoplastika) jako součást plastické operace nosu zároveň odstraňuje těžkosti s dýcháním. Operační postup vždy záleží na individuální potřebě pacienta. Před zákrokem je nezbytná konzultace, na které se dozvíte, jakého výsledku lze ve vašem případě dosáhnout a další důležité informace. Na klinice Aesthevita se vám už na předoperační schůzce bude věnovat přímo plastický chirurg.

Těsně před operací

Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve a EKG. Ženy ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřáky je to nutnost už od 50 let.

Co se děje pod rukama chirurga

Co odehrává na sále

Na klinice Aesthevita se plastika nosu provádí tzv. otevřeným přístupem. To je malý příčný řez na dolním okraji nosové přepážky a přes nosní dírky, který umožňuje realizaci jemných chirurgických manévrů tak, aby na ně chirurg dobře viděl. Během zákroku odstraní a tvarově upraví chrupavky nebo kost. Nos pak stabilizuje náplasťovou a sádrovou fixací. Nakonec chirurg do nosních dírek zavede tamponádu na 24 hodin. Pacient po tuto dobu může dýchat pouze ústy. Vzhledem k tomu, že zákrok probíhá v celkové anestezii, počítejte s jednodenní hospitalizací na klinice. Domů vás propustí nejspíš hned další den.

Po plastice nosu nezůstávají viditelné jizvy. Jizvičky jsou schované na dolním okraji nosní přepážky. Kdo vás neznal s původním nosem, jen těžko pozná, že jste podstoupili tento zákrok.

 

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Začněte odpočinkem

Z kliniky odejdete se sádrovou dlahou. Tu budete muset na obličeji snést 2 až 3 týdny. Během této doby se nos fixuje a srůstá do vymodelovaného tvaru, klid a opatrnost je tedy na místě. Modřinky a podlitiny se vstřebávají také okolo 2 až 3 týdnů. Pak už se váš nový nos vyloupne do krásy.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Zlepší zdraví, zvedne sebevědomí

Některým klientům plastika nosu uleví od dýchacích obtíží, jiní ji podstupují hlavně proto, aby se zbavili letitých psychických komplexů. Duševní pohoda má ovšem přímý vliv na imunitu a zdraví, takže i zvýšení sebevědomí je dobrým důvodem k tomu plastiku nosu podstoupit.

Dejte sobě i svému okolí čas, abyste si na váš nový nos zvykli. Nelekejte se nezvyku, nos je přece jen dominantou obličeje a významně ovlivňuje jeho výraz. Na změnu k lepšímu si ale jistě rádi a rychle zvyknete.

Cena za plastickou operaci nosu

Cena

V ceně zákroku budou zahrnuty následující služby a její konečnou výši se dozvíte při konzultaci:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

75 000 Kč - 85 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.