Radiofrekvenční liposukce lýtek BodyTite

Dokonale tvarovaným nohám, za kterými by se otáčeli nejen muži, ale i závistivé pohledy žen, někdy chybí jen málo. Dojem jinak štíhlých nohou kazí silná lýtka. Místo zoufání ve zkušebních kabinkách obchodů a doma před zrcadlem, stačí jednoduchý zákrok – liposukce. Nahromaděného tuku v oblasti lýtek vás zbaví rychle a trvale. Moderní radiofrekvenční liposukce revoluční metodou BodyTite je navíc šetrnější a efektivně vyhlazuje také celulitidu.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Nechte si poradit

Pokud jste pro liposukci pevně rozhodnutí, nic nebrání předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Na základě zhlédnutí vaší postavy bude moci doporučit, zda by při modelaci vaší postavy odsál tuk jen z jedné oblasti, nebo kombinovaně ze dvou či tří partií.

Liposukce není všemocná

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. U žen jsou to často právě nohy – nejvíce pozadí, boky a stehna. Čím jsme starší, tím je náš metabolismus línější. Uloženého tuku přibývá. Zvláště bez rozumné životosprávy kombinované se sedavým zaměstnáním.

Liposukce není metodou hubnutí, nýbrž tvarování postavy. Nenahrazuje dietu ani zdravý životní styl. Část práce tedy zůstane na vás, ale liposukce se stane vaším silným spojencem.

Těsně před operací

Termín operace je za dveřmi, ale ještě než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Téměř žádné jizvy

Odsátí tuku se při liposukci BodyTite provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Radiofrekvenční energie účinně rozpouští přebývající tuk a jeho následné odsátí je pro tělo méně traumatické. Zároveň má tato energie díky zahřívání kůže a podkoží velmi příznivý vliv na vyhlazení pokožky s celulitidou. Navíc minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. V závěru operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Celková nebo lokální?

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud se z určitého důvodu rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

 

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Dopřejte si klid

Tumescentní liposukce v kombinaci s radiofrekvenční energií je pro pacienta méně náročná a proces rekonvalescence probíhá rychleji než u klasické liposukce. Přesto je krátce po zákroku nutný odpočinek a mohou se objevit drobné modřinky a podlitiny. Po týdnu klidového režimu se ale můžete vrátit k běžným činnostem. Sport a jiné fyzicky náročnější aktivity zvládnete zhruba 4 týdny po zákroku.

Kompresivní prádlo – věrný společník

Až 6 týdnů po zákroku se neobejdete bez kompresivního prádla. Zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Pokud podstupujete liposukci v teplejším ročním období a bojíte se, že by se vám ve stahovacím prádle lýtka mohla potit, kupte si ještě jedno na střídání. Krátce po operaci musejí být rány stále v čistém.

Křivky se vyrýsují postupně

Po liposukci tělo nějakou dobu splaskává. Vysněné tvary možná v zrcadle neuvidíte hned po zmizení poslední modřiny, ale s trochou trpělivosti se jich brzy dočkáte.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Udržení dobré postavy není zadarmo

S počtem tukových buněk se rodíme. Předpoklady k většímu přibývání na váze tedy nezměníme. Podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme, se pak tukové buňky chovají. Liposukce sice umí tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Staré hříchy životosprávy proto zapomeňte nebo omezte pouze na sváteční příležitosti.

Po liposukci se tuk sice neukládá v ošetřených partiích, tělo ale neošálíme. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit. Nejlépe se znáte sami. Jíte, co chcete, a nepřiberete ani gram? Pak nemusíte nic zásadního měnit. Jestli ale na váze poznáte každých pár kalorií navíc, udržení vymodelované postavy bude vyžadovat vaši snahu. Sedavé zaměstnání kompenzujte pravidelným pohybem a zkuste upravit jídelníček.

Cena radiofrekvenční liposukce lýtek BodyTite

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí

40 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.