Zvětšení prsou vlastním tukem (Lipotransfer)

Nelpíte tolik na výrazném zvětšení poprsí jako spíš na zcela přirozeném vzhledu, plnosti a pevnosti? Metoda, která vám o 0,5 až 1 velikost zvětší ňadra a zároveň vás zbaví tuku v problémových partiích, se nazývá lipotransfer a díky kombinaci dvou zákroků v jednom nabízí úžasné možnosti modelace postavy. Výsledný efekt lze po několika měsících od operace zvýraznit opakovaným zákrokem.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2–3 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS tvarem a velikostí prsou vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste elastickou podprsenkuPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

Co se děje před zákrokem

Kde příroda šetřila, nadělí plastika

Pěkně vytvarovaná ňadra jsou pro ženu chloubou. Cítí se s nimi dobře v jakémkoliv oblečení a koneckonců i bez něj. Jestli vám plný dekolt nenarostl, nebo vám ho sebralo mateřství, lze to snadno napravit, a to jen během několika týdnů. Nebude k tomu potřeba žádná cizorodá látka, pouze váš vlastní tuk.

První kroky povedou přímo na kliniku, na které byste si ráda zákrok nechala provést. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg, ten nejpovolanější odborník. Dozvíte se od něj vše, co potřebujete k definitivnímu rozhodnutí.

Jak budu vypadat

Chirurg vám na konzultační schůzce vysvětlí, o kolik se vaše ňadra po zákroku zvětší. Obvykle to bývá o 0,5 až 1 číslo. Pokud byste si do budoucna přála výraznější vyplnění, lze zákrok zhruba po půl roce opakovat.

Těsně před operací

Tady začíná ta náročnější část. Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve, EKG i sonografické vyšetření prsou. Ženy ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřačky je to nutnost už od 50 let. Podmínkou pro provedení zákroku je možnost odsátí alespoň 600 ml vlastního tuku.

Co se děje pod rukama chirurga

Speciální metoda Pure Graft

Během lipotransferu dochází k přesunu tuku z jedné části těla do jiné. V tomto případě, odkud pacientka potřebuje (hýždě, boky apod.) do prsou. U velmi štíhlých žen lze tuk odebrat z více částí těla.

Vibrační liposukcí po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality se odsaje tuk z vybraných partií. Následně je nutné ho vyčistit. Na klinice Aesthevita využívají uzavřenou metodu Pure Graft. Odsátý tuk při ní putuje přímo do čistících filtrů a nepřijde do styku se vzduchem. Čištění je velmi citlivou částí operace. Pokud by byl tuk čištěn nešetrnou metodou, znehodnotil by se a důsledkem by bylo jeho rychlé vstřebávání a tím pádem nedostatečný efekt zákroku.

Jizev se bát nemusíte

Do prsou chirurg vyčištěný tuk aplikuje tenoučkou kanylou o průměru pouhých několik milimetrů. Po zákroku tedy pacientce nezůstanou znatelné jizvy. Dokonce ani po opakovaném lipotransferu.

Strávíte noc na klinice

Po jakémkoliv zákroku v celkové narkóze počítejte s přespáním na klinice. Berte to z té lepší stránky – po operaci si tam pořádně odpočinete. Klid je bezprostředně po operaci pro regeneraci nezbytný.

Jak můžu podpořit rekonvalescenci

Začněte odpočinkem

Po lipotransferu se prsa hojí rychle. Je to dáno hlavně tím, že je vlastní tuk pro tělo zcela přirozenou látkou. Přesto vám však lékař doporučí týdenní klidový režim. Otoky a modřiny budou postupně mizet asi 2 až 3 týdny.

Šest týdnů v elastické podprsence

Liposukční elastické prádlo a elastická podprsenka, které dostanete po zákroku na klinice, se stanou vašimi nepostradatelnými společníky na 6 týdnů. Speciální podprsenka ňadrům poskytne potřebnou oporu a přispěje ke správnému pooperačnímu hojení. Sundávejte si ji jen výjimečně a na chvíli, například kvůli mytí. Po 6 týdnech si pak můžete znovu obléct slušivější podprsenku s kosticemi a prohlédnout si svá nová ňadra v plné kráse. Kompresivní liposukční prádlo zajistí souměrnost a pevnost odsátých oblastí.

Zpátky ke sportu zhruba za měsíc

Pokud hojení probíhá dobře, čekání na plnou rekonvalescenci uteče jako voda. Fyzickou zátěž, na kterou jste byla zvyklá, byste měla zvládnout už 6 týdnů po zákroku.

V čem mi zákrok změní život

Vyhněte se drastickým dietám

Pokud plánujete razantně zhubnout, pusťte se do toho ještě před operací. Vzhledem k tomu, že bude vaše poprsí vyplněno tukem, je pravděpodobnost, že při razantní dietě „splaskne“ spolu s problémovými partiemi, kvůli kterým chcete hubnout. Nechte si vymodelovat až postavu, se kterou jste spokojená – až na detaily, se kterými vám pomohou na klinice.

Užívejte si nové možnosti

Plnější ňadra vám zaručeně dodají větší sebedůvěru. Udělejte si radost pěkným prádlem a těšte se na příští léto v nových plavkách. Nyní si můžete dovolit odvážnější výběr než kdy dříve.

Malé zvětšení nestačí

Možná, až si časem zvyknete, vám zvětšení maximálně o 1 velikost bude připadat nedostatečné. Lipotransfer lze opakovat, dokonce i víckrát než jednou, takže si prsa můžete nechat modelovat postupně.

Cena plastické operace

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační podprsenka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

105 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.