Klientům umíme zvětšit penis a zmenšit prsa

Penoplastika a gynekomastie, dva zákroky, které patří mezi nejžádanější plastické operace u mužů. Každoročně přicházejí do ordinace šéflékaře kliniky Aesthevita Jána Pilky desítky mužů, kteří nejsou spokojeni s velikostí svého přirození. „Uvádějí různé důvody. Jednomu pacientovi bylo řečeno je „to“ malé, jiní chtějí vypadat dobře v plavkách na pláži, ve fitku, v upnutých džínách. Vnímají estetickou potřebu. Samozřejmě chtějí dobře vypadat i následně při erekci s partnerkou či partnerem. Většinou přicházejí sami, ne z popudu někoho jiného. Velikost a tvar penisu vnímají jako důležitý pro jejich osobnost, chtějí se cítit lépe,“ popisuje plastický chirurg.

Penoplastika jsou vlastně dva zákroky. Jde o prodloužení penisu metodou  italského profesora Alessandra Littari, o 1,5 až pět centimetrů a druhým zákrokem je zbytnění penisu, tedy lipotransfer. Nejprve se odsaje tuk z břicha, ze stehen vibrační liposukcí. Tuk putuje přímo přes čistící filtry, aby nepřišel do styku se vzduchem a neznehodnotil se a vyčištěný se aplikuje do podkoží. „Penis tak zvětšíme zhruba o 15 procent, což je pak vidět rovnoměrně po celé délce. Pokud má někdo v obvodu devět centimetrů, tak po operaci bude mít 10 až 10, 5 cm,“ dodává Ján Pilka.

Velká prsa trápí rok od roku více klientů. Příčinou zvětšení mužských prsou bývá buď nerovnováha estrogenu a testosteronu v těle způsobující růst prsní žlázy, tzv. gynekomastie, nebo nahromaděný podkožní tuk, který lze odsát liposukcí. Pánové, kteří v sobě najdou odvahu a operaci absolvují, jsou spokojeni, a rádi se svěřují se svými pocity.

Vše potřebné a podstatné o penoplastice a gynekomastii se dozvíte v rozhovoru s MUDr. Jánem Pilkou.

 

Liposukce mužských prsou

Liposukce je nejlepším řešením pro muže, jejichž stav je zapříčiněn zvýšenou hladinou tělesného tuku. V tom případě celá operace probíhá úplně stejně, jako klasická liposukce jiných částí těla. „Pomocí kovové kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak odstraním z problémových partií tuk. Kanyla má průměr pouhých několik milimetrů, stejně jako nepatrné jizvičky, které po zákroku zůstanou. Klienti se tak nemusí obávat viditelných stop po zákroku,“ uvádí šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Ján Pilka. Liposukce mužských prsou se provádí v celkové anestezii. Po operaci je nutná krátká hospitalizace a poté zhruba měsíční rekonvalescence.

Gynekomastie

Růst prsní mléčné žlázy řídí hormony, zejména estrogeny. V určitém období života je zvýšená tvorba hormonů přirozená, zejména v pubertě a pak během stárnutí vlivem poklesu hormonu testosteronu. Právě v pubertě, kdy tělo prochází hormonální bouří, může jít o přechodnou gynekomastii. U dospělých mužů je ale potřeba těžší případy gynekomastie řešit plastickou operací prsou, případně kombinovanou s liposukcí. Na klinice Aesthevita provádějí lékaři moderní radiofrekvenční liposukci BodyTite, která je díky propojení s radiofrekvenční energií (RFAL) šetrnější. Nadbytečného tuku v oblasti prsou se tak muži zbaví jednou provždy.

„U gynekomastie vedu tenký řez po hraně bradavky, následně odeberu zduřelou tkáň. Ránu poté sešiji vstřebatelnými stehy, opatřím sterilním krytím a elastickým návlekem,“ vysvětluje plastický chirurg Ján Pilka. Operační zákrok se provádí v celkové anestezii. Po propuštění do domácího léčení je potřeba šest týdnů nosit kompresivní prádlo.