Smyslné rty na počkání

Ideálem ženské krásy jsou plné rty, které dodávají výrazu obličeje jemnou smyslnost. Úzké rty vypadají přísně, přidávají léta a podle různých typologií sebou nenesou příliš příjemné vlastnosti. Mají je prý introverti, kteří obtížně navazují partnerské vztahy, v jednání jsou strozí až přízemně racionální atp. Tak proč neklamat tělem… tedy rty!?

Vybavíte si třeba mezi hollywoodskými nebo barrandovskými divami tváře s úzkými rty? Možná nějaké charakterní typy. Většina ale najednou oplývá smyslnými rty a už to není jen trikem s líčením. Sice o tom nemluví nebo to nepřiznávají, ale všechny podstoupily menší či větší plastické zákroky. Třeba herečky Demi Moore, Nicole Kidman, Meg Ryan či profesionální celebrita Kim Kardashian, ale ta je umělá snad celá. Nebo rebelka Lindsay Lohan vypadala v dívčích rolích jinak než nyní, kdy má sexy plný horní ret, možná až moc. Mnoho celebrit to přehnalo a mají „kačera“. U nás úpravu rtů přiznávají Veronika Nová, Alice Bendová nebo Dominika Mesarošová. O dalších, kterým nenápadně zkrásněly rty, se to můžete domýšlet.

Zvětšit opticky rty jde různými kosmetickými triky, peelingem a hydratací, nebo při líčení, třeba korektorem, konturovaní tužkou, rtěnkou a leskem. Ale není to trvalé. Musíte dávat pozor při jídle a pití a líbání je zapovězeno. Některé slečny si dokonce před diskotékou nebo schůzkou kousaly horní ret, který pak lehce otekl. Teď už jde všechno snadno. Jemnější a krátkodobější „přifouknutí“ rtů zázračnou kyselinou hyaluronovou, nebo pak výraznější a trvalé zvětšení drobnějšími plastickými zákroky až po implantáty.

Nejjednodušší a nejčastější je zvětšení a modelace rtů kyselinou hyaluronovou. Zákrok za použití znecitlivujícího krému trvá přibližně 20 minut. Kyselina HA rty také krásně hydratuje, bohužel se postupně vstřebává, a efekt tak vydrží jen 6 měsíců.

Lifting horního rtu (Bullhorn Lip Lift) ret pozvedne, takže se stane plnějším. Provádí se za lokální anestézie, trvá necelou hodinku a rekonvalescence pak 2-3 týdny. Laicky – ret se přitáhne nahoru k nosu, přebytečná kůže se odstraní a jizvičky nejsou v záhybech pod nosem vůbec vidět.

Zvětšení rtů vlastním tukem (lipofilling) dodá vašim rtům objem a může se přizpůsobit vašemu přání. Zjednodušeně – vibrační liposukcí se odebere malé množství vašeho tuku, pročistí se a tenoučkými kanylkami vstříkne do rtů. Za hodinku je vše hotovo. Modřinky odezní do dvou týdnů a můžete špulit…

Pokud chcete trvalé zvětšení rtů, využijte metodu PermaLip, která pracuje se silikonovými implantáty v různých velikostech. Operace se provádí v lokální anestézii a trvá přibližně 30 minut. Implantát se vsune miniaturními řezy po stranách koutků, které se sešijí vstřebatelnými nitěmi a jizvičky pak nejsou viditelné. Před tímto zákrokem, doporučujeme velikost nejdříve vyzkoušet s výplní kyselinou hyaluronovou, abyste věděla, zda výsledek bude splňovat vaše očekávání.