Doktor Pilka pro CNN Prima News: Rád dělám lidi šťastnější

Penis umíme prodloužit až o pět centimetrů. Prohlásil mimo jiné plastický chirurg Ján Pilka, majitel a šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita v rozhovoru s Lukášem Hronem, redaktorem CNN Prima NEWS. Ještě nedávno by něco takového vypadalo jako praštěné sci-fi, teď už to ale jde: Kdo touží po delším penisu, ten má šanci. Penoplastik provede na pražské klinice kolem stovky ročně. Muži odcházejí z jeho ordinace mnohem sebevědomější.

Odvěká otázka: Záleží na velikosti, nebo ne?

Pokud mužský penis nemá třeba jen dva centimetry, pak při samotném aktu nezáleží ani tak na délce, jako spíš na správné technice.

Proč za vámi tedy muži chodí, abyste jim penis prodloužil?

Nejčastěji je motivuje navštěvování společných sprch po sportu nebo v sauně, kde se vedle ostatních cítí trapně. Hodně mužů se mi přiznává, že se před druhými stydí svléknout. Jejich ženy proti zákroku většinou nic nemají, klíčové však obvykle opravdu bývá především sebevědomí samotného muže. Žena spíš než kvůli sobě zákrok schvaluje proto, aby měla doma partnera, který je sám se sebou spokojenější.

Muži se vám svěřují s intimnostmi, které asi neprobírají ani s kamarády. Cítíte obrovskou zodpovědnost?

To je pravda, člověk musí být i empatický psycholog. U nás v ordinaci se dozvídám o hodně niterných bolístkách, od mužů i od dam. Je fakt, že muži o svých problémech tohoto rázu hovoří o poznání méně ochotně. Oproti ženám je to jiné v mnoha ohledech. Dámy si po zákroku například svá nová prsa klidně navzájem ukazují, před kamarádkami se rády pochlubí. To se v případě mužů a jejich prodloužených penisů pochopitelně neděje.

Snažíte se některým klientům prodloužení penisu rozmluvit?

Jistě. Především mladším ročníkům. Chci, aby si zákrok ještě dobře promysleli. Často je to tak, že za sebou v oblasti sexuality nemají žádné větší zkušenosti, situace se tedy ještě může nějak vyvinout. Kromě toho samozřejmě existují i etické hranice, za které by plastický chirurg určitě neměl vstoupit. Jako nebudu dělat někoho, kdo ještě není dospělý, tak odmítnu i požadavek na extravelké implantáty. Na tohle samozřejmě mohou být různé názory – co ještě přirozené je, co už není, na co se ještě koukat dá, na co už ne. Ale pokud přijde čtyřicetikilogramová žena a chce do prsou tisícimililitrový implantát, tak je jasné, že by to vypadalo hrůzně. Drtivé většině lidí by to přišlo ošklivé.

Plastické operace si pořád spojuji spíš s ženami. Pletu se?

Trendem je i nárůst mužských klientů. Většinou přichází kvůli očním víčkům, zvětšeným prsům, liposukci. Ale čím dál víc i právě kvůli penoplastice, dnes už možná až z poloviny. Letos celková čísla významně ovlivnila epidemie koronaviru, ohledně prodlužování penisu se nicméně dá mluvit i o stovce klientů za rok. Přijdou minimálně tři, čtyři týdně. Dlouhodobě k nám hodně chodí cizinci, za poslední rok ovšem dochází k nárůstu zájmu i mezi Čechy. 

Jsou to samí mladí?

Ne, jde o jedince ve věku 20-65 let. Abych se ale vrátil k vaší předchozí otázce – ano, stále ještě platí, že žen je u nás přece jen víc. Nejčastěji kvůli modelaci a augmentaci prsou, liposukci břicha. Jedním z nejžádanějších trendů je teď používání vlastního materiálu – tedy vlastního tuku, nikoliv implantátů.

Do prsou?

To platilo ve velkém ještě nedávno, teď je nejvíce v kurzu tzv. lipotransfer do zadku. Všichni chtějí vypadat jako Kim Kardashian. Měli jsme tu Češku žijící v Americe, která nám tvrdila: „Pokud nyní ve Státech nemáte jako žena obří zadek, tak jste béčko.“ Pro nás je to možná překvapivé, ale když si pustíte americké filmy, tak si tuhle změnu brzy uvědomíte.

Takže místo Twiggy jsou najednou modlou ženy ve stylu Věstonické Venuše?

Ano, na to se připravte. Jako se mění móda v oblečení, střídají se i trendy v plastické chirurgii. Placaté zadky jsou zhruba poslední dva roky out, za což může následování vzorů z popkultury. Co lidi vidí v televizi, to chtějí i u sebe. V Americe se to prý navíc bere i tak, že pokud žena nemá velký zadek, vysílá tím ostatním signál, že se o ni muž dobře nestará.

Celý rozhovor najdete na: http://bit.ly/penis_cnn_prima_news