Lidé baží po operacích kvůli fotkám na Instragramu

Zvětšení a zmenšení prsů, lifting obličeje, liposukce nebo úprava rtů, to je taková klasika všech plastických chirurgů. Specialitou Jána Pilky jsou ale penisy – dokáže je prodloužit i zvětšit jejich šířku. Využívá k tomu tuk ze stehen nebo břicha a zájem o operaci mají manažeři, mladí muži i ti, kteří jsou už od přírody nadprůměrně obdařeni. V rozhovoru pro LP-Life.cz hovoří také o tom, jak si stále více lidí přeje různá vylepšení, aby vypadali dobře na Instagramu. Ovšem „údržba“ třeba takového umělého pekáče buchet není snadná, stačí, aby si influencer neuhlídal svá kila, a pohroma je na světě!

Dokážete prodloužit penis až o 4 centimetry. Kteří muži si nechávají zvětšit penis?

Je to různorodá skupina, a to jak věkově, tak sociálně. Zaznamenávám muže od 18 do 65 let, dělají to aktivní muži, manažeři i běžní lidé pracující ve službách. Nedá se to konkrétně rozlišovat.

A ptáte se jich, jaký k tomu mají důvod?

Většinou důvod řeknou. Nejčastěji jde o vlastní sebevědomí a občas se setkávám s tím, že to je pro jejich ženu nebo mužského partnera.

Jaké další zákroky chtějí muži?

Víčka, gynekomastie, tedy plastické operace prsou, liposukce a občas abdominoplastiky (tvarování břicha, pozn. red.)

Říká se, že u mužů vzhled není tolik důležitý. Asi to ale nebude tak úplně pravda…

Zájem mužů sice stoupl, ale stále chodí na úpravy mnohem více ženy. Chlapi si na zevnějšku tolik nepotrpí, ale třicet procent z nich to prostě řeší. Chtějí být štíhlejší a nechtějí mít povadlé obličeje.

Co se dělá nejčastěji u žen?

Nejčastěji se dělají prsa, zvětšení, zmenšení nebo modelace. Nejmladší ženy chtějí stále větší a větší prsa, starší ženy je zase chtějí výš a výš. A také přibývá generace starších dam, které se o sebe více zajímají, chodí na facelifty, víčka. Ale jinak standardně chtějí liposukci, to je pořád stejné.

Chtějí po vás klienti i nějaké extrémy?

Poptávky chodí různé, měl jsem například zájemce, jestli bych nemohl udělat napevno ocas. Nebo jsem se setkal s paní, která tvrdila, že ji někdo operoval nos a prsa na dálku přes Wi-Fi. Ale když odlepila náplast, neměla tam nic.

Chodí za vámi i celebrity?

Ano, vyhlazení obličeje, to je jasné. Ale měli jsme tady i zvětšení zadku.

Rychlou zpověď MUDr. Jána Pilky si můžete přečíst a shlédnout na: http://bit.ly/AE_Pilka_LP-life