Lifting horního rtu. Trik, jak přelstít věk i přírodu

“Chtěla bych mít plnější rty jako jsem měla dřív…” říkáte si. Podíváte se do zrcadla a přiznáte si, že věk Vaše rty prostě změnil a kůže nad rty jaksi zvláštně ochabuje. Nebo jsou i situace, kdy za to nemůže věk, ale paní příroda. Prostě nebyla tak štědrá, a tak místo smyslného horního rtu máte jen úzkou čárku. Co s tím?

Jedním z možných řešení je lifting horního rtu neboli metoda zvaná Bullhorn Lip lift, ta se stává u Češek v oblasti estetické medicíny stále více oblíbenější.

“Často k nám přicházejí ženy, kterým se nelíbí, že mají málo výrazné rty, a nebaví je to neustále maskovat make-upem. Druhou skupinou jsou  ženy, na kterých se již podepisuje věk, a horní ret se jim věkem zúžil a nepůsobí esteticky moc dobře,” uvádí MUDr. Ján Pilka, plastický chirurg z kliniky Aesthevita.

Podle jeho slov je lifting horního rtu drobný estetický zákrok, který ale ženám pomůže velice – pomůže k daleko většímu sebevědomí.  “Je to malý zákrok, ale když vidím, jak dokáže nejen ženám v pozdějším věku, ale i ženám okolo třicítky,  zvednout sebevědomí, mám z toho upřímnou lidskou radost,” míní Pilka.

 

Věk se na rtech podepíše. Co s tím?

Vzhled rtů je vrozený, ale s přibývajícími lety se tvar mění a rty začnou ochabovat a „vtáčet se“ směrem dovnitř. To má za následek úzké rty, které nepůsobí esteticky a přidávají na přísném výrazu. Celkově se pak změní výraz celého obličeje.

 

Existuje spousta metod, jak rtům dodat plnější tvar

  1. Jednou z metod jsou výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové. Nevýhodou těchto metod je to, že z časového hlediska nejsou dlouhodobé a je nutné je pro udržení efektu opakovaně podstupovat.
  2. Další oblíbenou metodou je zvětšení rtů vlastním tukem.
  3. Stále oblíbenější metodou je  Bullhorn Lip lift neboli lifting horního rtu.

Co je to Bullhorn Lip lift?

Je to metoda zvětšení horního rtu tím způsobem, že se pod nosem odstraní několik milimetrů kůže. Tento řez kopíruje zespodu tvar nosu, od toho je právě odvozen název „bullhorn“, což v překladu znamená „býčí rohy“ – řez je opravdu veden ve tvaru býčích rohů.

Vyříznutá část se poté sešije k sobě a tím se zvedne horní ret a odhalí červeň.  Pokud si říkáte, že musí po tomto zákroku zůstat velká viditelná jizva, obáváte se zbytečně. Po zahojení je v záhybech velmi tenká světlá linie, která není znatelná.

 

Výhody Bullhorn Lip liftu:

  • Trvalý efekt – oproti výplním je tato metoda trvalá a navíc do těla nevpravujete látky nebo materiály tělu cizí, jako je tomu u jiných metod.

  • Výsledek je přirozený – již žádné nepřirozeně „nafouklé“ rty.

  • Celková anestezie není nutná – tento zákrok klientky podstupují v lokální anestezii, popř. v analgosedaci.

  • Zákrok není časově náročný – po cca 30 minutách odcházíte ze sálu.

 

Pro koho je metoda Bullhorn Lip lift  vhodná?

  • Pro ty, kteří mají úzký horní ret – ať už vrozený nebo zaviněný přibývajícím věkem

  • Pro ty, kteří preferují zvětšení rtu s přirozeným výsledkem

 

Chcete-li zjistit více o zvětšení horního rtu podívejte se zde.

 

Pokud Vás tato metoda zaujala, zkuste u nás nezávaznou konzultaci.

 

Na této konzultaci s  lékařem proberete možnosti, které jsou pro Vás nejideálnější. Tato konzultace Vás k ničemu nezavazuje. Kliniky máme v Praze a Karlových Varech. Kontaktujte nás buď přes kontaktní formulář nebo nám zavolejte. Kontakty najdete zde.

 

“Zhodnotím-li trendy u nás i v zahraničí za poslední dobu, stále více Češek volí zvětšení rtů jak metodu  Bullhorn Lip lift (zvětšení horního rtu), tak i zvětšení rtů vlastním tukem. Pro mnohé ženy je totiž sympatické, že se do těla nevpravují cizí materiály a výsledek je i více přirozený,” uzavírá MUDr. Ján Pilka.