Martina (25): Když jsem přestala kojit, nezbylo mi na hrudníku téměř nic

Cítit se jako žena, být šťastná a spokojená, nestydět se za své tělo, mít super pocit při pohledu do zrcadla…To jsou nejčastější důvody žen, proč v minulých letech navštívily ordinaci plastického chirurga MUDr. Jána Pilky a poté podstoupily operační zákrok na klinice Aesthevita. K nejžádanějším zákrokům u žen patří každoročně plastická operace břicha, tedy abdominoplastika, zvětšení prsou implantáty a modelace a pak estetické operace obličeje, například Facelift. Ordinaci šéflékaře kliniky navštívila na začátku roku také Martina. Sympatická mladá maminka dvou synů zde před rokem podstoupila první plastickou operaci. Roční kontrolu využila k dalšímu zkrášlení.

Martino, který zákrok už máte za sebou?

M: Ano, podstoupila jsem augmentaci prsou před rokem na této klinice. Operoval mě pan doktor Pilka a jsem moc spokojená.

Co takovou mladou hezkou ženu přiměje k tomu, že si nechá zvětšit prsa?

M: Já mám dvě děti a obě jsem kojila, každého syna roka půl a po odkojení mi nezbylo na hrudníku vlastně téměř nic. Opravdu jsem měla prsa nulky. Vypadala jsem jako 12letá holčička. A to samozřejmě zahýbe se sebevědomím. Takže to byl asi hlavní důvod, abych se aspoň trochu cítila jako žena.

Jakým způsobem jste se poprvé dozvěděla o klinice Aesthevita a proč jste si vybrala pana doktora Pilku?

M: Jsem na Instagramu, protože i mě sociální sítě ovlivňují. Moje kamarádka tady byla na operaci. Kliniku jsem si našla, začala jsem ji sledovat, sledovat zákroky a hodně mě upoutaly fotografie. Moc se mi líbila práce pana doktora Pilky, a pak jsem viděla výsledek jeho práce ještě u té mé kamarádky.

Neměla jste z něčeho obavu?

M: Měla jsem spíše strach, jak zvládnu péči o děti. O sebe jsem se nebála, bolesti se nebojím, protože mám docela vysoký práh bolesti. S tím jsem problém neměla, ale spíše jsem se děsila toho, jak budu pečovat o děti a zároveň, abych dodržovala tu rekonvalescenci, všechny ty lékařské pokyny. Mladšímu synovi byly necelé dva roky, takže byl ještě maličký, ale zvládli jsme to.

Jak to Vaše rozhodnutí, podstoupit augmentaci, přijal manžel, rodiče?

M: No nejdřív byli trošku zaskočeni, hlavně brácha. Ten mi říkal prosím tě, proč to chceš? A pak když jsem mu ukázala fotku mých prsou a on se mě zeptat, jestli jsem focena zezadu, jestli jsou to moje záda, tak v tu chvíli to pochopil. Mamka mě plně podpořila, protože ona sama má šestky prsa a já nevím, po kom jsem, takže ta úplně chápala mé rozhodnutí. Manžel byl také smířený, dokonce mě podpořil, vezl mě sem a pak domů. Takže dobře.

 

Jak byste zhodnotila pobyt na klinice?

M: Já jsem si tady odpočinula, připadala jsem si výjimečně, byl to svým způsobem adrenalin. Takže bylo to super, užila jsem si to.

Odpůrní a kritici plastické chirurgie, většinou muži, říkají, je to zlodějna, vytahování peněz. Souhlasíte?

M: Rozhodně s tím nesouhlasím, nemyslím si to. V dnešní době, kdy je tolik možností, tak není důvod, aby se žena cítila špatně ve svém těle a měla nízké sebevědomí, nebo jakýkoliv mindrák. Podle mě je to skvělá cesta k tomu, cítit se dobře, mít větší sebevědomí a být nějakým způsobem spokojená sama se sebou.

Jiní zase říkají, že lidé mají nechat vše přirozené, že příroda si poradí.

M: S tím názorem také nesouhlasím. Když ty možnosti jsou, tak proč si nenechat pomoci od někoho, kdo to umí.

Na jaký zákrok se chystáte dnes a proč?

M: Chci si nechat vyplnit čelo botoxem, protože na svůj věk mám hodně vrásek, mám v obličeji extrémní mimiku, která bez botoxu nelze vypnout a vadí mi. Vadí mi, je patrná na každé fotce, když se na sebe podívám do zrcadla, tak mám tendenci neustále zvedat obočí, tak jsem se rozhodla, že si tím pomůžu.

Přemýšlíte ještě o jiných estetických zákrocích?

Zatím určitě nic na vážno. Nejsme odpůrcem plastických operací, takže já kdybych mohla, tak bych si nechala upravit nos. Ale vím, že to nutně nepotřebuji. Je spousta věcí, se kterými nejsem na sobě spokojená, takže možná ještě k něčemu dospěju v budoucnu.

Co byste vzkázala těm ženám, které váhají?

M: Ať do toho určitě jdou. Já bych to klidně postoupila znovu a opravdu to stálo za to. Je to super.