Michaela (53): Doktora Pilku mi doporučily známé a kolegyně

Na klinice plastické chirurgie Aesthevita v průběhu posledních dvou let sbírali data o tom, odkud se klienti dozvěděli o jejich službách. Výsledky dotazování potvrzují slova paní Michaely z Prahy, která v listopadu podstoupila operaci očních víček. Téměř 95 procent žen a mužů sice hledá a zjišťuje informace na internetu, ale z tohoto počtu si nakonec kliniku vybere až 70 procent na doporučení někoho, kdo už má svou osobní zkušenost. Zbylí přicházejí čistě jenom na základě doporučení a mizivé procento jsou tzv. klienti z ulice, tedy ti náhodní. „Já nehledala vhodnou kliniku na internetu, spíše jsem se bavila s dámami, které už mají ten zákrok za sebou a ty mi doporučily pana doktora Pilku,“ uvádí Michaela.

Každoročně tvoří operace horních a dolních očních víček necelých sedm procent z celkového počtu zákroků, které lékaři kliniky Aesthevita provedou. Upravovat si je nechávají jak ženy, tak i muži a to nejen z estetických důvodů. „Pro operaci očních víček jsem se rozhodla nejen proto, že vypadají ošklivě, ale hlavně ze zdravotních důvodů. Oči mě tlačí a slzí, špatně se mi kouká a bývám unavená,“ vysvětluje Michaela a dodává: „Uvažovala jsem o tom asi dva roky. Až jsem si řekla dost, už s tím musím konečně něco udělat.“

MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita, Michaele při osobní konzultaci vysvětlil základní postup. Pacientka musí absolvovat předoperační vyšetření, které spočívá v kontrole krevního obrazu a srážlivosti krve. Po zákroku, který trvá cca 45 minut, se pak operovaná místa až dvě hodiny chladí a odejít může pouze s doprovodem. „Poté vás čeká rekonvalescence a v průběhu ní tři kontroly. Vytáhneme vám stehy a ukážeme, jak si máte masírovat a mazat oční víčka. Důležité je, abyste si také chránila oči před sluncem,“ řekl Michaele Ján Pilka. „Jsem bojácná, ale jsem si jistá, že jsem se rozhodla správně. Doktor Pilka je profík a všechno mi detailně vysvětlil a je tady příjemné prostředí,“ konstatuje Michaela.

FOTO_4_IMG_1886

Téma operace očních víček přilákalo na kliniku plastické chirurgie také redaktorku portálu zena-in.cz Karolínu. Její článek si budete moct již brzy přečíst. V rozhovoru se doktora Pilky ptala například na nejčastější věk pacientů, zda se zákrok provádí také v celkové anestezii, kolik stojí a zda mohou vzniknout nějaké komplikace.