Nejčastější mýty o plastice prsou a proč jim nevěřit

Také patříte k zarytým odpůrcům silikonových prsou a věříte různým mýtům, které se o nich šíří? V článku, který vyšel na webu reflex.cz, vám nejčastější mýty o plastice prsou odhalíme a ukážeme vám, že ne vždy je všechno takové, jak se zdá. A pokud o augmentaci náhodou přemýšlíte, nenechte se odradit kolující fámy a čtěte dál.

Ženy po plastice prsou nemůžou kojit

Mnoho lidí se domnívá, že po plastice prsou už nemohou ženy kojit. Avšak během plastické operace prsou nedochází k nejmenšímu narušení prsní žlázy, takže produkci mléka a kojení to nikterak neovlivní. Lékaři silikonové implantáty vkládají pod prsní sval nebo žlázu a k případnému riziku poškození tak může dojít pouze při zmenšování prsou. Dnes je ale plastická a estetická medicína na takové úrovni, že to riziko nehrozí.

Plastická operace prsou bolí

Každý člověk má jiný práh bolesti, ale rozhodně obecně neplatí, že by samotná plastická operace prsou či rekonvalescence byla pro ženy velkým utrpením. Kdyby tomu tak bylo, málokdo by zákrok podstupoval. Zvýšená citlivost nebo mírná bolest v prvních dnech po zákroku se možná dostaví, ale vždy závisí na tom, jak pečlivě dodržujete odpočinek během rekonvalescence. Hned poté, co se oblast kolem jizvy zahojí, což bývá zhruba do jednoho měsíce, se můžete vrátit do svého zaběhnutého režimu a po šesti týdnech už klidně začít sportovat.

Implantáty pískají a praskají

Možná už jste někdy také zaslechli, že prsní implantáty mohou při vyšším tlaku pískat nebo dokonce prasknout. I tohle je však nesmysl, protože silikony nepískají ani při letištní kontrole, ani v letadle. Navíc jsou vždy vystavovány testům kvality, a to i s ohledem na možné poškození. Může se sice objevit prsní implantát s výrobní vadou, ale tu odhalí buď test, nebo odborný personál přímo na sále. K tomu, aby implantát prasknul, musí mít nejprve nějaký podnět. Riziko prasknutí hrozí například při autonehodě, silném nárazu či propíchnutí vlastním žebrem. Jedná se zpravidla o neočekávané situace, které nikdo z nás neovlivní.

Umělá prsa vypadají uměle

Dneska už se technika plastické operace prsou nachází na takové úrovni, že jen stěží rozeznáte umělá prsa od těch přírodních. Moderní implantáty mají přirozený tvar a vyrábí se z kvalitních materiálů. Dříve se rovněž říkalo, že jsou studená na omak, ale to bylo způsobeno tím, že se plnila fyziologickým roztokem, tedy slanou vodou. Aby prsa působila co nejpřirozeněji, je třeba zvolit i jejich správnou velikost a ideálně se o ní poradit s odborníkem.

Věříme, že pravda, která se skrývá za mýty, mnohé z vás uklidnila a že se díky ní třeba konečně odhodláte podstoupit plastickou operaci prsou, liposukci nebo úplně jiný zákrok, o kterém jste doposud jen snili. Rádi vás uvítáme na klinice plastické chirurgie Aesthevita.

Článek najdete na: bit.ly/NejcastejsiMytyOPlasticeAProcJimNeverit

Zájem o plastickou chirurgii se každoročně zvyšuje

V průběhu roku 2018 provedl šéflékař kliniky plastické chirurgie MUDr. Ján Pilka se svým kolektivem na 1245 operačních zákroků. Za prvních sedm měsíců letošního roku už to bylo na 850 operačních zákroků. Pokud jde o prsa, mají ženy stále největší zájem o zvětšení pomocí implantátů tzv. augmentaci, druhou v pořadí je pak modelace. Z toho je patrné, že ne všechny ženy věří mýtům, které se o plastice prsou a silikonových imlantátech stále šíří.

Augmentace

Téměř 125 klientkám už letos plastický chirurg Ján Pilka zvětšil prsa pomocí implantátů. Existují různé typy implantátů a ještě před operací je potřeba určit, který se perfektně hodí právě k vaší postavě a tvaru hrudníku. Lékař vám proto půjčí speciální gelové vycpávky tzv. sizery, Vy si je vyzkoušíte a vyberete si. Během samotného zákroku vede chirurg řez v podprsní rýze, v oblasti prsního dvorce, nebo v podpaží. Po opatrném zavedení a usazení implantátu ránu zašije. Díky lokalizaci řezu vám zůstanou jen téměř neznatelné jizvy, které připomínají tenkou bílou linii. Důležitá se pak rekonvalescence během, které musíte nosit speciální elastickou podprsenku a striktně dbát všech rad lékaře.

Modelace prsou

Ženy, které trápí povislá prsa, si je mohou nechat upravit modelací. Také zde existuje více typů technik. Výběr konkrétní chirurgické techniky závisí na tom, jak moc jsou prsa a prsní dvorce pokleslé. Při mírném poklesu, případně pouze při drobné modelaci, se zákrok provádí jemným řezem okolo prsního dvorce a tkáň se stáhne do středu prsu. Pokud je pokles prsou větší, je nutné vést další řez vertikálně od prsního dvorce k podprsní rýze.