Nejžádanější zákroky v roce 2019

Každoročně navštíví ordinaci šéflékaře kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Jána Pilky stovky žen, které si chtějí nechat zvětšit nebo vymodelovat prsa. Augmentace a modelace je stále jedničkou mezi zkrášlujícími chirurgickými zákroky. Na pomyslném druhém místě skončila v loňském roce liposukce a to jak klasická, tak metoda BodyTite. Mezi muži byl největší zájem o penoplastiku, liposukci VASER Lipo a také abdominoplastiku.

Ženy touží po krásném poprsí

Plastická operace prsou je již několik let mezi ženami nejžádanějším zákrokem. Plastický chirurg Ján Pilka se svým kolektivem provedl v loňském roce nejvíce augmentací, tedy zvětšení prsou pomocí implantátů. Vzhledem k tomu, že existují různé typy implantátů, je před operací potřeba určit, který se perfektně hodí k postavě a tvaru hrudníku klientky. K tomu používají lékaři speciální gelové vycpávky tzv. sizery,

Ženy, které trápí povislá prsa, si je nechávají upravit modelací. Existuje více technik, konkrétní výběr ale závisí na tom, jak moc jsou prsa a prsní dvorce pokleslé. „Při mírném poklesu, případně pouze při drobné modelaci, se zákrok provádí jemným řezem okolo prsního dvorce a tkáň se stáhne do středu prsu. Pokud je pokles prsou větší, je nutné vést další řez vertikálně od prsního dvorce k podprsní rýze,“ popisuje Ján Pilka.

Tělo si klientky nechávají modelovat pomocí liposukce

Především pro ženy je velmi vhodná radiofrekvenční liposukce BodyTite. „Jde o radiofrekvenční metodu, což znamená, že při liposukci dochází k rozehřívání podkožního tuku, který se rychleji a s menší námahou odsává pryč, a tím je zákrok šetrnější. Protože se při odsávání tuku podkoží zahřívá, nastává kontrakce podkožních sept, čímž dochází ke kvalitnímu stažení kůže. Nevznikají při ní takové otoky, modřiny, hrbolky či nerovnosti jako po běžné vibrační liposukci. Pro ženy je vhodnější právě proto, že více vypíná pokožku,“ konstatuje šéflékař.

Pánové touží po mužném mužství

Nejvyhledávanější plastickou operací mezi muži je penoplastika, což je prodloužení a zbytnění penisu. „Do mé ordinace přicházejí pánové, kteří nejsou spokojeni s velikostí svého přirození. Při konzultaci společně probereme možnosti, a pokud lze zákrok provést, pak jej doporučím,“ uvádí plastický chirurg a dodává. „Muži podstupují tento zákrok, aby se cítili dobře, zvýšili si své sebevědomí. Je to stejné jako u žen, které si nechávají zvětšovat prsa. Moderní muž chce být spokojený se svým tělem.“ K prodloužení a zbytnění penisu se využívá lipotransfer, tedy přenos vlastního tuku. Ten se pomocí vibrační liposukce nejprve odsává z vybraných partií, následně čistí uzavřenou metodou Pure Graft a poté přenese do jiné části těla. Penoplastika dokáže prodloužit přirození asi o 1,5 až 5 cm.

Tuků se klienti zbavují pomocí liposukce VASER Lipo

Břicho, prsa a záda bývají u mužů nejrizikovějšími oblastmi, kde se jim hromadí podkožní tuk. A pokud se ho přes veškerá úsilí nemohou zbavit, nabízí se řešení v podobě liposukce. „Pomocí moderní ultrazvukové liposukce VASER Lipo zbavím klienta v určitých problémových partiích nadbytečného tuku. Vedle efektu zeštíhlení dojde vlivem ultrazvuku navíc také k okamžitému vypnutí kůže v ošetřované oblasti,“ vysvětluje doktor Pilka.

Odsátí tuku se při liposukci VASER Lipo provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a kanylou je lze díky tomu lépe odsát. Přístroj VASER Lipo minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. V závěru operace se ranky sešijí vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.