Přivítejte jaro s omlazených obličejem

Pokud vás poslední dobou stresuje pohled do zrcadla, nezoufejte. Poradíme vám jak se zbavit nevzhledných vrásek a povadlého obličeje a okouzlit vyhlazenou tváří, smyslnými rty a mladistvým vzhledem. Nejprve se objednejte na nezávaznou konzultaci a svěřte se do rukou MUDr. Jána Pilky, šéflékaře kliniky plastické chirurgie Aesthevita. Plastický chirurg vám pak navrhne nejvhodnější zákroky. Pokud se je rozhodnete podstoupit, budete se za pár týdnů při pohledu do zrcadla, spokojeně usmívat.

Pro jasný pohled

Plastická operace očních víček tzv. blefaroplatika patří k nejběžnějším zákrokům plastické chirurgie. Odstraněním nadbytečné kůže dojde ke zvednutí očního víčka, které v povislém stavu bránilo plnohodnotnému vidění. Navíc oči s pokleslými víčky působí unaveně a nevzhledně. Ale někdy jen tento zákrok pro zkrášlení obličeje nestačí.

S přibývajícími léty naše pleť ztrácí pružnost a začíná být povadlá. Kůže na čele klesá a s ní i obočí. Kvůli tomu vznikají nadbytky kůže nad očima. Obličej tak působí přísným, zamračeným dojmem. A to všechno ještě podtržené vráskami na čele. Těchto projevů stárnutí zbavíme naše klientky a klienty jedním zákrokem. „Ženy přicházejí na naší kliniku a žádají operaci víček v domnění, že je tento typ zákroku omladí. V případě povolené kůže na čele a tím pokleslého obočí by ale pouze blefaroplastika výrazný estetický efekt neměla. Existuje moderní metoda endoskopický Endotine browlift, která vyřeší povadlou kůži na čele i víčkách zároveň,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka.

Není žádným tajemstvím, že metodu endoskopického Endotine browlift si doktor Pilka velmi oblíbil. Spočívá totiž opět v minimálním invazivním zatížením klienta. Jejím cílem je nejen dosažení žádoucího výsledku s minimálními jizvami, ale také snížení doby rekonvalescence a minimalizace možných rizik a komplikací. „Při klasické metodě pozvednutí čela a obočí se dá výsledek jen těžko předvídat a fixace tkáně v nové poloze není snadná, protože se uchycuje pomocí stehů, případně šroubků. Nepříjemné pocity pnutí pak bývají u pacientů velmi časté, což při metodě s použitím vstřebatelných implantátů Endotine odpadá. V každém případě dnes používám při této operaci endoskop – kameru, protože tak nemůže dojít k porušení důležitých obličejových nervů,” dodává plastický chirurg.

Endotine je v USA vyvinutý revoluční systém, který využívá vstřebatelných implantátů, které jsou umísťovány pod pokožku. Tam implantáty následně drží měkké tkáně v požadované pozdvihnuté poloze. Po zákroku se v podkoží začnou tvořit nové vazivové struktury. Ty tkáň zafixují na místě a drží ji zde i poté, co se implantát zcela rozpustí. Implantáty lékař zavádí pomocí drobných řezů, a přesto dokáží nahradit tradiční browlift a foreheadlift. Patentovaný design implantátů zaručuje bezpečnou fixaci tkáně v nové poloze a navíc umožňuje znovu polohu tkáně kdykoliv upravit pro dosažní optimální pozice a korekce.

Tato metoda je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže a to ideálně ve věku od 40 do 65 let. Pokud tento zákrok podstoupíte, musíte po operaci nosit 14 dní elastickou čelenku. Vložený implantát se vstřebá za šest až 12 měsíců. Oči by alespoň tři měsíce po operaci neměly přijít do kontaktu s přímým sluncem.

Pro smyslné rty

Nejjednodušší a nejčastější je zvětšení a modelace rtů kyselinou hyaluronovou. Zákrok za použití znecitlivujícího krému trvá přibližně 20 minut. Kyselina HA rty také krásně hydratuje, bohužel se postupně vstřebává, a efekt tak vydrží jen 6 měsíců.

Lifting horního rtu (Bullhorn Lip Lift) ret pozvedne, takže se stane plnějším. Provádí se za lokální anestézie, trvá necelou hodinku a rekonvalescence pak 2-3 týdny. Laicky – ret se přitáhne nahoru k nosu, přebytečná kůže se odstraní a jizvičky nejsou v záhybech pod nosem vůbec vidět.

Zvětšení rtů vlastním tukem (lipofilling) dodá vašim rtům objem a může se přizpůsobit vašemu přání. Zjednodušeně – vibrační liposukcí se odebere malé množství vašeho tuku, pročistí se a tenoučkými kanylkami vstříkne do rtů. Za hodinku je vše hotovo. Modřinky odezní do dvou týdnů a můžete špulit…

Pokud chcete trvalé zvětšení rtů, využijte metodu PermaLip, která pracuje se silikonovými implantáty v různých velikostech. Operace se provádí v lokální anestézii a trvá přibližně 30 minut. Implantát se vsune miniaturními řezy po stranách koutků, které se sešijí vstřebatelnými nitěmi a jizvičky pak nejsou viditelné. Před tímto zákrokem, doporučujeme velikost nejdříve vyzkoušet s výplní kyselinou hyaluronovou, abyste věděla, zda výsledek bude splňovat vaše očekávání.

Pro vyhlazený krk

Necklift představuje miniinvazivní zákrok, při kterém se odsává přebytečný tuk v oblasti krku a podbradku a zároveň je zpevňována a vyhlazována povislá kůže. Principem této revoluční metody je tedy kombinace klasické podtlakové liposukce a současně aplikace radiofrekvenční energie. Účinně rozpouští tuk a umožňuje tak jeho lehké a méně traumatické odsávání, přičemž významně snižuje pooperační výskyt hematomů, otoků, bolesti a diskomfortu. Efekt je viditelný již po zákroku, avšak plnohodnotný výsledek vypnutí kůže nastává po šesti až 12 týdnech.