Vraťte svým očím mladistvější vzhled

Povislá a nadbytečná kůže v oblasti horních či spodních víček může být nejen estetický či kosmetický problém, ale také zdravotní. Stárnutím víčka přirozeně klesají, protože kůže stejně jako jinde na těle ztrácí pružnost. Kožní převisy a tukové váčky pod dolními víčky, tzv. vaky mohou výrazně omezit vidění a způsobit tak funkční poruchu. Řešením je plastická operace očních víček – blefaroplastika. Do ordinací plastických chirurgů nepřicházejí s tímto problémem jen ženy. Z letošní statistiky kliniky plastické chirurgie Aesthevita vyplývá, že pětina pacientů, kteří podstoupili tento zákrok, byli muži. Nejčastěji si klienti a klientky nechávají operovat horní i dolní víčka najednou, uvádí se v článku, který najdete na webu zena-in.cz.

Plastická operace očních víček se řadí k méně náročným invazivním zákrokům. Může snížit pocit únavy, bolesti hlavy, slzení očí a zastavit zhoršování zraku. Po blefaroplastice bude váš vzhled mladistvější, váš pohled bude jasnější a zdravotně se vám po zrakové stránce uleví.  „Pacient si může vybrat, zda podstoupí zákrok v lokální nebo celkové anestezii. Provádím ho přibližně jednu hodinu. Tenkým řezem vedeným v přirozeném záhybu horního víčka a případně také těsně pod řasami spodního víčka odstraním nadbytečnou kůži. Pokud je to nutné tak i tukové váčky z oblasti očí,“ popisuje MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita a pokračuje: „Na závěr přelepím rány tenkou náplastí a sterilním krytím.“

„Zákrok jsem na klinice Aesthevita podstoupila před rokem. Nechala jsem si upravit horní i dolní víčka a od té doby mi neslzí oči a líp vidím,“ uvádí Eliška (41) z Prahy. Dan (44) z Kladna absolvoval operaci spodních víček letos v lednu. „Měl jsem pod očima velmi nevzhledné váčky a přítelkyně mě asi půl roku přemlouvala, abych s tím něco dělal. Pana doktora Pilku mi doporučila její kamarádka, která si nechala odsát tuk. Měl jsem z toho strach, ale když se na sebe dneska dívám do zrcadla, říkám si, že jsem to měl udělat už dávno.“

Samotný zákrok je ovšem jen prvním krokem k vaší spokojenosti. Podstatná je také správná rekonvalescence. První dva dny je nutné oči ochlazovat ledovými hydrogelovými obklady, které minimalizují otoky. Týden je potřeba nenamáhat oči čtením a sledováním televize. Přes den se pak musí chránit slunečními brýlemi. Jizvy nesmějí přijít do kontaktu s přímým sluncem alespoň tři měsíce po operaci a je potřeba na ně nanášet dostatek krému s vysokým ochranným faktorem.

Odkaz na článek: bit.ly/operace_ocnich_vicek

K nejčastějším operačním zákrokům ke zkrášlení obličeje patří:

Lifting obličeje

Tento způsob omlazení nabízí hned několik způsobů, které chirurg zvolí či zkombinuje přesně tak, jak právě vaší tváři nejvíce prospěje. Facelift se provádí v celkové anestezii. Chirurg vede řez ze spánkové oblasti kolem ušního lalůčku za boltec. Odstraní přebytečnou kůži a nakonec ranky sešije vstřebatelnými stehy a aplikuje sterilní krytí spolu s elastickou čelenkou. Výsledná jizva je tenká, velmi nenápadná a jen obtížně zpozorovatelná. V oblasti obličeje se ranky obecně lépe hojí než na těle, protože tvář je více prokrvená. Rekonvalescence trvá dva až tři týdny.

Neklift

Necklift představuje miniinvazivní zákrok, při kterém se odsává přebytečný tuk v oblasti krku a podbradku a zároveň je zpevňována a vyhlazována povislá kůže. Principem této revoluční metody je tedy kombinace klasické podtlakové liposukce a současně aplikace radiofrekvenční energie. Účinně rozpouští tuk a umožňuje tak jeho lehké a méně traumatické odsávání, přičemž významně snižuje pooperační výskyt hematomů, otoků, bolesti a diskomfortu. Efekt je viditelný již po zákroku, avšak plnohodnotný výsledek vypnutí kůže nastává po šesti až 12 týdnech.