Dokonalá ňadra díky vlastnímu tuku a žlázám

Za poslední dobu se plastická chirurgie posunula do bodu, kdy jen stěží poznáte, zdali je žena uměle upravená či nikoliv. Přirozenost hraje prim, a proto už není ani umělý implantát zdaleka jedinou variantou, jak zvětšit poprsí. O tom, jak lze metody kombinovat promluvil pro web zena-in.cz MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita.

Povislá nebo špatně tvarovaná prsa nemají jen starší ženy. Problém trápí i mladší ročníky, které mají kvůli nedokonalostem nízké sebevědomí, ale i deprese. Mnoho žen se ale nedokáže smířit s představou, že by si do těla nechaly implantovat umělý materiál. Přitom silikonové implantáty už dávno nejsou jedinou metodou, jak poprsí vytvarovat nebo zvětšit. Přirozeně krásný hrudník můžete mít po kombinaci dvou metod, kdy zvětšení proběhne jen za použití vašeho vlastního „materiálu“.

Autoaugmentace je pojem převzatý z angličtiny. Jde o tvarování poprsí za použití vlastní tkáně. „ Při tradiční modelaci prsou se tkáň odstraňuje, při autoaugmentaci se naopak nechá na cévní stopce a pod sval se vloží vlastní implantát v podobě žlázy a ten se v místě zašije,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Ján Pilka, který vede celý tým kliniky estetické medicíny Aesthevita.

Lipotransfer by se dal také charakterizovat tak, že jde o dva výkony v jedné operaci. Z několika partií těla se tuk odsaje a tam, kde je žádoucí, se naopak přidá. Odsátým tukem z vybraných partií lze vytvarovat prsa, hýždě, lýtka, paže, zbytnět penis, vyplnit vrásky nebo zvětšit rty.

Tuk musí být váš

I přes to, že nelze použít tuk od dárce, i u velmi hubených žen lze vždy nějaký najít. „Žena by musela být opravdu extrémně hubená, abychom žádný tuk nenašli. Na každé prso je potřeba 200–300 ml. Nejčastěji se bere z vnitřní části stehen, z pozadí nebo třeba z břicha,“ říká MUDr. Ján Pilka.

Celý článek najdete na: http://bit.ly/AesthevitaNadraDikyTuku