Dokonalejší bříško (nejen) do plavek

Břicho je jednou z nejproblematičtějších partií, co se ukládání tuku týče. U žen dostává kůže na břiše zabrat také během těhotenství. Hrozbou jsou tedy nejen tukové polštáře, ale i povislá kůže, která ztratila svoji pevnost. Co s tím?

Kde nepomohla ani kombinace cvičení a diety, vymodeluje tělo liposukce. Hned na začátku ovšem musíme objasnit, že liposukce nenahrazuje zdravý životní styl. Tukové buňky z dané partie sice odstraní definitivně, ale tělo si velmi snadno najde jiné místo, kam tuk uložit. Pokud máte sklony k přibírání na váze a budete si chtít vymodelovanou postavu udržet, teniskám a troše odříkání se bohužel ani po liposukci nevyhnete. Z každodenního jídelníčku vynechte sladké a tučné bomby, a jestli se se sportem moc nepřátelíte, zkuste alespoň pravidelný pohyb v podobě chození.

Kromě klasické liposukce nabízí portfolio moderní plastické chirurgie také šetrnější typy této metody odstranění tuku. Jedním z nich je radiofrekvenční liposukce BodyTite, při které dochází díky radiofrekvenční energii k zahřátí podkoží, což vede ke snazšímu odsátí tuku a viditelnému vyhlazení pokožky. Výsledkem je mimo jiné rychlejší regenerace s menším množstvím modřin a otoků.

Revoluční liposukční metodou 21. století je také VASER Lipo. Při této ultrazvukové metodě dochází nejen k zeštíhlení problematických partií, ale také k vypnutí ošetřené kůže. Liposukce přístrojem VASER Lipo, schváleným uznávanou americkou institucí Food and Drug Administration, je velice šetrná k podkožním tkáním. Díky tomu minimalizuje vznik modřin a otoků a urychluje hojení.

Liposukce trvá obvykle hodinu až dvě a provádí se buď v částečné, nebo celkové narkóze. O vhodném typu se můžete pobavit přímo s lékařem na předoperační konzultaci, kde se dozvíte vše podstatné o průběhu liposukce i o tom, na jaký výsledek se můžete těšit. V některých případech plastický chirurg doporučí modelaci více než jedné partie – spolu s bříškem se často provádí také modelace boků – aby byl výsledek co nejefektivnější.

Po liposukci zůstávají téměř neviditelné několikamilimetrové jizvičky po kanyle. Rekonvalescence zabere zhruba šest týdnů. Během těch vymizí modřiny i otoky, ale k celkovému vyrýsování vymodelované postavy dochází v průběhu tří měsíců, kdy celá partie postupně „splaskne“.

Když kůže visí

Ani ti, kterým se podaří zhubnout bez liposukce, jsou ne vždy se svým bříškem spokojení. Po výrazném úbytku váhy, nebo třeba po těhotenství – zvláště vícero – se kůže nemusí stáhnout zpátky. Její elasticitu ovlivňují genetické dispozice i věk. U velmi povolené kůže nezbývá než její část odstranit, aby se bříško opět vyhladilo. Tento zákrok nazýváme plastickou operací břicha, neboli abdominoplastikou.

Tato operace je komplikovanější než liposukce, ale přináší skvělé výsledky v případech, kde jiné řešení nemůže pomoci. Trvá dvě až tři hodiny a provádí se v celkové narkóze. Velikost a umístění jizvy závisí na množství odstraněné kůže. Vše opět objasní chirurg na předoperační konzultaci.

Výsledky liposukcí i plastických operací břicha si můžete spolu s dalšími proměnami prohlédnout v naší webové galerii. Příběh jedné z našich klientek, která podstoupila abdominoplastiku zhlédněte zde.