Trendem v plastické chirurgii je lipotransfer vlastním tukem

Lipotransfer, neboli přenos vlastního tuku, patří k nejžádanějším metodám moderní plastické chirurgie. Během prvních pěti měsíců letošního roku provedl tento zákrok šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Ján Pilka každému šestému pacientovi či pacientce. Odsátým tukem modeloval prsa, pozadí, lýtka a penisy. K čištění odsátého tuku používá metodu Pure Graft. Její hlavní předností je uzavřenost procesu, při kterém nedojde ke kontaktu se vzduchem a k jeho znečištění. Pro ženy i muže je takto provedený lipotransfer šetrnější a estetičtější a dochází k menšímu procentu vstřebatelnosti přeneseného tuku.

 Dva výkony v jedné operaci, tak by se dal zkráceně charakterizovat lipotransfer. „Zájemců o tuto metodu stále přibývá, protože upřednostňují méně invazivní zákroky, při kterých nevznikají viditelné jizvy. Rekonvalescence je kratší a tím je i méně zatížen organismus, “ uvádí plastický chirurg Ján Pilka. Odsátým nežádoucím tukem z vybraných partií lze vytvarovat prsa, hýždě, lýtka, paže, zbytnit penis, vyplnit vrásky, nebo zvětšit rty. „Při lipotransferu je důležitý každý jednotlivý proces operace. Aby byl výsledek úspěšný, je nutné se maximálně soustředit na každý detail v technice, ať už odsátí tuku, jeho čištění nebo při následné aplikaci. Pokud není lipotransfer proveden s maximální přesností a pečlivostí, pak je odsouzen k neúspěchu,“ vysvětluje doktor Pilka, který obdržel certifikát k provádění lipotransferu od uznávaného odborníka Dr. Rogera K. Khouriho v Miami.

 FOTO_1

Zásadní součástí přenosu tuku je proces jeho čištění. Z těla totiž odchází spolu s krví a je nutné tyto složky od sebe oddělit. Na klinice Aesthevita používají lékaři nejnovější techniku Pure Graft. Celý proces je uzavřený a probíhá takto: Vibrační liposukcí, po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality, se odsaje tuk z vybraných partií. Putuje přímo do čisticích filtrů, aniž by přišel do styku se vzduchem nebo s nim bylo neodborně manipulováno. „Získáváme tak čistý tuk vhodný k aplikaci, který pak za pomoci speciálních tenkých kanyl aplikujeme malými vpichy do daného místa. Vyžaduje to přesnost a maximální soustředění chirurga,“ doplňuje Ján Pilka.

Podstatnou výhodou lipotransferu je minimální invazivní zatížení. Pomocí této revoluční metody se ženy i muži mohou zbavit nadbytečného tuku a zároveň docílit změny postavy podle svých představ.