Uvažujete o prsních implantátech? Nabízíme i ty světově nejbezpečnější

Krásné poprsí je snem snad každé ženy. Ne každá se s ním narodí, což ale není neřešitelný problém – plastická chirurgie si s tím umí už několik desítek let poradit. Možností, jak krásného poprsí docílit, se nabízí mnoho: zvednutí, vyplnění vlastním tukem nebo třeba zvětšení pomocí implantátů. Právě poslední varianta patří k té nejoblíbenější a má největší efekt.

 

Jaké implantáty ale zvolit?

Odborný tým plastické chirurgie Aesthevita pod vedením MUDr. Jána Pilky pracuje i s implantáty Polytech – Microthane®, které jsou podle řady vědeckých studií nejbezpečnější.

Zvětšení prsou pomocí implantátů je operace a jako každá jiná s sebou nese určitá rizika, která lze však minimalizovat. Pokud se v těle objeví větší cizí těleso, v tomto případě implantát, přirozenou reakcí lidského organismu je, že se okolo něj vytvoří kapsule z vazivové tkáně. Její zmenšení však může u některých jedinců vést k deformaci a bolestivému tvrdnutí kapsule. Tato komplikace se nazývá kapsulární kontraktura.

 

Reakce pojivové tkáně ale závisí na pravidelnosti jejího rozložení okolo implantátu. Pravidelněji rozestřená vlákna znamenají vyšší riziko kapsulární kontraktury. „Z toho vyplývá, že tato komplikace častěji nastává u implantátů s hladkým či nízce texturovaným povrchem,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka.

 

Řešením je proto zdrsnění textury implantátu nebo jeho potažení micro-polyuretanovou pěnou. S texturovanými či polyuretanovými implantáty jsou vlákna okolo kapsuly rozprostřena nepravidelněji, výrazně se proto snižuje riziko komplikací. Ty mohou nastat u hladkých implantátů u 30 % pacientů, při použití implantátů s mikro-polyurethanovou pěnou toto riziko ale nepřekročí 3 % a jsou podle řady vědeckých studií nejbezpečnější. A právě s micro-polyurethanovými implantáty Polytech – Microthane® pracuje odborný tým plastické chirurgie Aesthevita pod vedením MUDr. Jána Pilky.

Použití implantátů Microthane® navíc předchází jejich posouvání či otáčení. Tkáň prorůstá do mikropolyuretanové pěny a díky tomuto aktivnímu hojení jsou implantáty fixovány ve své poloze.

Microthane® implantáty mají dlouhou a velmi dobře zdokumentovanou historii. Byly vyvinuty v roce 1970 v USA a téměř 30 let jsou používány také v Evropě. O jejich kvalitě vypovídají také výsledky řady studií.  

 

„Polyurethanem potažené silikonové implantáty jsou nejlepší volbou pro augmentaci a mají nejnižší výskyt kapsulární kontraktury (1%),“ uvedl v odborném časopise Dr. Guillermo Vasquez, plastický chirurg z Argentiny. Ten tyto implantáty používá téměř dvě desítky let.

 

MPS implantáty Polytech – Microthane® se vyrábějí ve 4 kategoriích (Optimam, Opticon, Meme, Replicon), z nichž každá má 4 podskupiny řazené výškově (projekcí).

Každá klientka má jinou představu o tom, jakého tvaru a velikosti poprsí chce plastickou operací docílit. Na klinice Aesthevita nabízíme různé typy prsních implantátů. O volbě těch nejvhodnějších Vám odborně poradí plastický chirurg při nezávazné osobní konzultaci.

 

Patříte mezi ty, které by si rády nechaly upravit své poprsí pomocí silikonových implantátů, ať už z důvodu jeho tvaru nebo velikosti?

Přijďte na nezávaznou konzultaci na kliniku plastické chirurgie a estetické medicíny Aesthevita.

Plastičtí chirurgové kliniky Aesthevita Vám zodpoví všechny Vaše dotazy a navrhnou pro Vás to nejlepší řešení. Pak už bude záležet jen na Vás, jestli se rozhodnete zákrok podstoupit.

Na konzultaci na klinice Aesthevita se můžete objednat buď telefonicky nebo e-mailem info@aesthevita.com.

Kontakty na kliniku Aesthevita najdete zde.