Když je zdraví na prvním místě

Vizitkou MUDr. Jána Pilky je více než deset tisíc odoperovaných zákroků a jednoznačnou prioritou je zdraví pacienta spolu s estetickým výsledkem operace, nikoliv plnění nereálných představ klientů, jako se tomu někdy děje na jiných pracovištích. Uvádí se v článku Valerie Saara, který vyšel loni 13. prosince v časopise Be the BEST a nyní si ho můžete přečíst i na našem blogu.

Klinika plastické a estetické chirurgie Aesthevita, kam přicházejí zájemci o vylepšení tváře či tělesných proporcí, sídlí od letošního jara v Bolzanově ulici v centru Prahy. Kromě standardních procedur jeho klinika nabízí také speciální zákroky a techniky, které nejsou na ostatních klinikách samozřejmostí. Ján Pilka je totiž specialistou na chirurgicky náročnější zákroky. Moderní a šetrné Jednou z novinek posledních let je autoaugmentace, při níž dochází k modelaci prsou pomocí vlastní žlázy a tkáně. Žena získá plnější a pozvednuté poprsí, ale bez použití cizorodé látky. Tento zákrok oslovuje mnoho žen, zvláště ty, které nepotřebují ani tak zvětšit prsa silikonovými implantáty jako spíše navrátit jim ztracenou pevnost a plnější tvary. Ať už je o ně připravil věk a povolená kůže, výrazný úbytek váhy, nebo třeba kojení. Tajemství tuku Šetrný k tělu je také lipotransfer neboli přenos vlastního tuku. Ačkoliv to nezní složitě, přenést tuk z partie A do partie B, jde o proces velmi citlivý. Při kontaktu se vzduchem totiž dochází ke znehodnocování tuku, v důsledku čehož se následně může například rychleji vstřebávat. Na klinice Aesthevita proto využívají uzavřenou metodu Pure Graft, která znehodnocování odsátého tuku minimalizuje. Odsátý tuk se v uzavřeném okruhu vyčistí od krve a putuje do určené oblasti. Klienti si touto metodou mohou nechat vymodelovat poprsí, hýždě, lýtka nebo také omladit ruce.

Pokud jsou více než vlastní tuk ke zvětšení poprsí vhodné silikonové implantáty, pak je na místě se zajímat o horkou novinku, kterou jsou B-lite implantáty. Mluví se o nich především díky jejich odlehčenosti. O třetinu nižší hmotnost je skutečně velkou výsadou, zvláště pak u většího poprsí. Dalším benefitem je například také lepší průsvitnost na mamografu. Bezpečnost hraje prim „Naším heslem je ono okřídlené safety first. Bezpečnost pacienta na řadě klinik pokulhává, u nás je na prvním místě. Estetické zákroky jsou chirurgické operace jako všechny ostatní, takže s sebou přinášejí stejná rizika komplikací,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka. Právě proto klinika investovala do nejmodernějšího vybavení. Na sále jsou vyhřívaná lůžka, aby pacient během delších operací neprochladl, a během zákroku jsou v pohotovosti antitrombotické návleky, které masírují nohy, aby se předešlo vzniku nebezpečné krevní sraženiny. Pohodlí a pečlivá pooperační péče jsou pak samozřejmostí.

Autor: Valerie Saara