Porodila jsete a pořád vypadáte jako těhotná?

Možná už je to několik dlouhých měsíců, co jste porodila svého drobečka, jenomže se vám stále nedaří dostat zpátky na svou původní váhu.

Před abdominiplastikou
Před abdominoplastikou

 

Roli hraje i genetika

Jsou ženy, které porodí a už během šestinedělí vypadají stejně jako před otěhotněním. Těchto žen je minimum, takže v tom rozhodně nejste sama. Ve Vašej případě hraje velkou roli genetika nebo elasticita kůže. Tělo se 9 měsíců přizpůsobovalo rostoucímu miminku, tak po něm nechtějte zázraky a dejte mu na vzpamatování se alespoň jeden rok.

Pokud jste během porodu nepodstoupila císařský řez, pak můžete se cvičením začít klidně už během šestinedělí, ale opatrně. Začněte kupříkladu fyzioterapeutickou jógou, nikoli kruhovým tréninkem. Ženy mají často po těhotenství rozestoupenou břišní stěnu, kterou je třeba dát opět k sobě. K tomu vám ale nepomohou sedy lehy ani jiné drastické cviky na břicho. V ideálním případě investujte peníze a navštivte fyzioterapeuta, který vás naučí správně cvičit s hlubokým stabilizačním systémem. Díky tomu posílíte hluboké břišní svaly a dostanete se opět do formy.

 

Po abdominoplastice

Jak se zbavit převisu na břiše jednou pro vždy?

Na svou vysněnou váhu jste se sice dostala, ale na břiše vám zůstal nehezký převis? S tímto estetickým problémem vám pomůže už jedině návštěva chirurga, který vám jej odstraní. Pokud máte ještě k tomu rozestoupenou břišní stěnu, pak s vámi lékař probere i možnost plastiky břicha. Během abdominoplastiky vám chirurg břišní stěnu sešije k sobě, čímž ji zpevní a vy se opět budete těšit z dokonalého těla. Pozitivním vedlejším efektem je mimo jiné také to, že vás přestanou bolet záda.

 

Jak se provádí plastická operace břicha – abdominoplastika

Nadbytečnou kůži spolu s tukem, ale i sešití přímých břišních svalů lze díky moderní plastické chirurgii řešit rychle a elegantně. Znatelný efekt má také u štíhlých žen s oslabenou břišní stěnou, ochablou kůží a striemi. Abdominoplastika se postará o to, aby kůže na vašem břiše byla opět esteticky napnutá. Chirurg vede řez podle různých faktorů, které zhodnotí už na předoperační konzultaci. Buď zvolí řez vertikální, nebo vertikální s horizontálním s přesazením pupíku, pokud je dostačující miniabdominoplastika, nedochází k přesazení pupíku a řez je veden v úrovni pánevních kostí těsně nad linií pubického ochlupení. Chirurg odstraní kožní převis, pokud je to nutné, tak také přišije k sobě rozestoupené břišní svaly, což zpevní břišní stěnu.