Zvětšení prsou nebo pozadí? Trendem je vlastní materiál

Počty pacientek a pacientů v roce 2018 deklarují více než stoprocentní zvýšení zájmu o využití vlastního materiálu, tedy žláz a tuku při plastických operacích, než tomu bylo loni. K nejžádanějším moderním metodám patří lipotransfer do pozadído prsou a pak autoaugmentace. Ženy tyto zákroky preferují především proto, že použití vlastního materiálu je pro organismus šetrnější a estetičtější a rekonvalescence pak probíhá bez problému. Navíc nemají v těle cizí materiál, který by mohl jejich organismus vyloučit.

Každá třetí pacientka kliniky plastické chirurgie Aesthevita si nechala zvětšit prsa vlastním materiálem. „Jestliže klientka preferuje přirozený vzhled poprsí, požaduje zvětšení o půl až jedno číslo a má dostatek vlastního tuku, doporučím lipotransfer,“ uvádí MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita, který obdržel certifikát k jeho provádění od uznávaného odborníka Dr. Rogera K. Khouriho v Miami.

Dalším žádaným zákrokem, kterým si ženy nechávají zkrášlovat svá poprsí je autoaugmentace. Plastický chirurg zvedne a vymodeluje povislá prsa pomocí prsní žlázy. „Částečně ji podvléknu pod sval a vytvořím z ní laicky řečeno jakýsi implantát. Prsa jsou tak nejen zvednutá, ale také vyplněná v horním pólu a vytvoří žádoucí dekolt, čehož klasickou modelací nelze dosáhnout,“ konstatuje doktor Pilka.

Řada žen se chce pyšnit nejen svým poprsím, ale také pozadím. I zde je oproti loňsku stoprocentní nárůst pacientek. „Tento zákrok u nás podstupují většinou cizinky, Češky se jimi zatím nechávají inspirovat jen pozvolna, ale jejich počet roste,“ dodává Ján Pilka.

Lipotransfer využívá moderní plastická chirurgie k řadě zákroků. Odsátým nežádoucím tukem z vybraných partií lze vytvarovat nejen prsa, hýždě, ale také lýtka, zbytnit penis, vyplnit vrásky, nebo zvětšit rty. Jeho důležitou součástí je proces čištění. K tomu je potřeba nejnovější technika Pure Graft, kterou lékaři Aesthevity používají a kterou by ženy uvažující o lipotransferu měly preferovat.