Chcete vypadat mladě?

Vrásky! Strašák každé ženy. U některých žen se začínají dokonce objevovat už poté, co oslaví dvacáté narozeniny. Někdo má ale více štěstí a začnou se mu na obličeji rýsovat až v pozdějším věku. Jedno je ale jisté – na každého v této oblasti jednou dojde.

Všichni stárneme a ať chceme, nebo ne, čas prostě nezastavíme a na našem těle s každým rokem přibývají známky stárnutí. Stále více Češek se tak rozhodne zbavit se vrásek některou z dostupných metod.

MUDr. Ján Pilka, plastický chirurg

Z velké části jsou vrásky i otázkou genů, a jistě existují kvalitní přípravky na zmírnění projevů stárnutí, ale podle počtu našich klientek po čtyřicítce se jasně ukazuje, že vyhlazování vrásek pomocí plastického chirurga už dávno není tabu a je už standardem,” prozrazuje něco o duši klientek MUDr. Ján Pilka.

Jaké typy vrásek existují?
„Vrásky dělíme do dvou kategorií – dynamické (mimické) a statické. Dynamické vznikají konkrakcí svalů, což má na starosti mimiku obličeje. Statické způsobuje naopak nižší produkce kolagenu, ztráta elasticity a ochabnutí podpůrné kožní výstelky,“ vysvětluje plastický chirurg.

Botox? Pořáde velice oblíbená metoda
Botulotoxin neboli tzv. „klobásový jed“ je přírodní látka, kterou produkuje bakterie Clostridium botulinum. Přestože se jedná o toxin, aplikací minimálního množství dochází k zablokování přenosu impulzů mezi svalem a nervem, což způsobí relaxaci svalů v okolí vrásek a tím je redukuje. Botulotoxin nebo jak se také lidově říká “botox” je tedy vhodný na vrásky kolem očí (tzv. vějířky nebo kohoutí stopy), na glabelu (mračivku) a samozřejmě na vrásky na čele. Botulotoxin se dá ale také využít jako velmi účinná látka zabraňující nadměrnému pocení. Více o tom, jak zabránit nadměrnému pocení se dozvíte zde.

Výplně vlastním tukem! Metoda, která je nyní IN
Zní to neuvěřitelně? Před několika lety možná ano, ale hranice se v plastické chirurgii stále posouvají, a proto je dnes vyplňování tukem již běžnou metodou.
“Tato metoda v sobě snoubí výhody všech druhů výplňových materiálů. Nejdůležitější je fakt, že jde o materiál tělu vlastní a tak je alergická reakce vyloučena. Další výhodou je trvanlivost výplně. Vstřebá se pouze menší část, zbytek je pak výplní trvalou. Metoda se dá zopakovat, aby se dosáhlo maxima spokojenosti klienta,” vysvětluje MUDr. JánPilka, který má s výplněmi tukem bohaté zkušenosti. Metoda využití vlastního tuku je ale použitelná i při modelaci pozadí (lipotransfer), zvětšení poprsí nebo liftingu horního rtu.

Lifting obličeje – facelift

Před operací
Po operaci

Facelift spočívá v napnutí kůže, odstranění jejího přebytku v obličeji a v chirurgickém řešení povrchového svalově-vazivového systému (SMAS) obličeje. Moderní koncepce estetické obličejové chirurgie kombinují lifting obličeje s operací víček, liftingem obočí, s aplikací vlastního tuku a také s korekcí krku v rámci jedné operace. Které z těchto zákroků jsou ve vašem případě žádoucí a které by byly naopak zbytečné, dokáže posoudit jen plastický chirurg. Objednejte se proto na předoperační konzultaci, která předchází každému zákroku.